Nõmme tegi rannajalgpalli Euroopa karikasarjas ajalugu ({{commentsTotal}})

Eesti rannajalgpallikoondis
Eesti rannajalgpallikoondis Autor/allikas: Indrek Palm

Nõmme BSC OIyBet pidas teisipäeval teise kohtumise Euroopa rannajalgpalli meistrite klubide karikaturniiril Euro Winners Cup ning võitis 5:3 tulemusega Taani klubi Copenhagen BSC. Kaks võitu alagrupis pole Eesti klubid varem saavutanud ning tegemist on selles mõttes ajaloolise võiduga.

Mängu alustas paremini Copenhagen ning Nõmme jäi kiirelt kaotusseisu kui taanlased realiseerisid kolmandal minutil väravaks nurgalöögi. Nõmme vastas aga kiirelt kui Indrek Palmi kauglöögi suunas värava ees peaga väravavõrku Rando Rand viigistades seisuks 1:1. Mäng jätkus Nõmme pallivaldamisega ning vastaste kaitsesse tõmbumise kasutas enesekindlalt ära väravavaht Vaiko Tammeväli, kes oma karistusala joonelt kauglöögi liiva põrkest otse Copenhageni väravasse virutas. Vaid paar minutit hiljem püüdis vastaste audiviske Tammeväli ning algatas kiire vasturünnaku, mille Verner Uibo terava löögiga realiseeris 3:1 eduseisuks. Esimese kolmandiku lõpuhetkedel vilistas kohtunik vea Nõmme karistusalas Hindrimäe vastu vastase kinni hoidmise eest ning määras penalti, mille taanlaste ründaja külmavereliselt posti kõrvale lõi seisuks 3:2.

Teisel kolmandikul püsis mänguseis muutumatuna pikalt. Lõpuks suutis Nõmme mees Hindrimäe hea sööduga leida vastaste karistusalas Randi, kes võitluses kahe vastaste kaitsjaga suutis palli lõpuks osavalt pöördelt väravavahile püüdmatult võrku lüüa seisuks 4:2. Kolmandal kolmandikul jätkus võitluslik mäng, kus kohtunikud vilistasid mitmeid vigu mõlemale poole. Viimast kolmandikkul oli mängitud juba seitse minutit kui taanlased teenisid nurgalöögi, millele järgnenud olukorras mängis osavalt vastaste mängija, kelle takistamisel tegi vea Mäeorg. Rikkumist karistas kohtunik kollase kaardi ning järjekordse penaltiga. Taas realiseeris taanlane penalti ning vähendas Nõmme eduseisu minimaalseks 4:3. Vaid minut hiljem olid aga aktsioonis taas nõmmekad ning hea viskega leidis Tammeväli vastaste karistusala joonel Saharovi, kes osavalt endale palli rinnaga ette mängis ning üle pea löögi värava lati alla virutas. Mängu lõpuni oli jäänud kaks minutit kui taanlaste kapten käärlöögi üritamisel tabas jalaga Randi pead. Kohtunik vilistas vea ohtliku mängu puhul ning karistas seda punase kaardiga.

Copenhagen jätkas mängu ühemehelises vähemuses. Taanlastel õnnestus mängu lõpuminutitel veel paar ohtlikku pealelööki teha, kuid Tammeväli oli väravaraamides kindel ning lõpuvile kõlades olid tablool Nõmme võidunumbrid 5:3.

Kahe võiduga tõusis Nõmme alagrupis esikohale, kuna alagrupi teises kohtumises suutis suursoosik Lissaboni Sporting Hollandi meeskonna BS Egmond alles lisaajal alistada. Võiduga tagas Nõmme endale ühtlasi edasipääsu 16 parima hulka.