Ott Kiivika õpilane andis positiivse dopinguproovi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ott Kiivikas ja tema õpilane Ivo Parveots, kes nüüd andis positiivse dopinguproovi. Autor/allikas: Liis Treimann/Eesti Meedia/Scanpix

Eelmisel nädalal jõudis Eesti Antidopinguni WADA-akrediteeritud laborist teade, et ühest Eesti Antidopingu läbiviidud dopingukontrolli A-proovist on leitud halb analüütiline leid. Proov kuulus kulturistile Ivo Parveots ning see sisaldas vähesel määral klenbuterooli.

Proov anti võistlussiseselt 21. aprillil toimunud Eesti karikavõistlustel kulturismis ja fitnessis. Kokku võeti võistlustel neli proovi, ülejäänud proovidest keelatud aineid ei leitud, teatas Eesti Antidoping.

Hetkel on käimas dopingujuhtumi menetlemine ning juhtum avalikustatakse täpsemalt menetluse lõppedes.

Sportlasel on õigus avada B-proov ja siis annab ta omapoolse selgituse, kuidas keelatud aine tema organismi sattus. Seejärel koguneb dopinguvastane distsiplinaarkolleegium, kes vormistab otsuse võimaliku karistuse kohta.

Parveotsa arvates sattus dopinguaine organismi välismaalt ostetud rasvapõletaja kaudu. "Tarvitasin ühte välismaist rasvapõletajat, mis müügijutu järgi sisaldab ainult taimseid koostisosi ning on väga turvaline ja legaalne. Aga seda ei müüda Euroopas, sest ühe koostisosa kohta ei ole tehtud piisavalt uuringuid. Kahjuks oli minu tarbitud tablettides looduslikest ainetest ja legaalsusest asi kaugel ja tegu on klenbuterooliga, mis on keelatud ainete loetelus," vahendab Eesti Päevaleht sportlase selgitust. "Tagantjärele vaadates on täiesti ajuvaba, kuidas võib niimoodi orki lennata. Aga need, kes on asjas sees olnud, teavad, kui raske on dieedi ajal tõsisemat mõttetööd teha."

"Mul polnud õrna aimugi. Miks ta ei rääkinud? Sellise nimega toidulisandi puhul oleksin kohe öelnud, et unusta ära! Ma oleksin saanud teda aidata ja sellest supist, mida praegu helbime, päästa," ütles Parveotsa treener Ott Kiivikas Päevalehele.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: