Tiisler versus Kuuse: Kas jalgpall või võrkpall? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ETV

Tarmo Tiisler ja Lembitu Kuuse väitlesid ETV pühapäevases spordisaates aasta võistkonna valimise teemadel.

Kuuse: Kui me tahame võrrelda saavutusi erinevatel spordialadel, siis tavaliselt võetakse aluseks koht tiitlivõistlustel - medal, tiitel parimal juhul. Siin peaks olema kõik selge - Eesti võrkpallimeeskond saavutas Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril 12. koha. Teist korda järjest mängiti Vana Maailma 16 tugevama hulgas.

Tiisler: Siin ei ole mitte midagi selget. Jalgpallikoondis sai sellel aastal hakkama millegi enneolematuga, millega näiteks ei ole hakkama saanud ka Soome. Jõuti EM-valiksarja play-off mängudele. Kui võrrelda jalgpalli ja võrkpalli ühiskondlikku tähtsust - selle mängu vastukaja ühiskonnas, siis siin ei ole millestki rääkida. Ma ei ole kindel, et võrkpallikoondise mäng finaalturniiril üldse väga palju kaugemale jõudis, kui spordiinimeste teadmine.

Kuuse: Ka võrkpallikoondise mängudele sealsamas Karlovy Varys elas kaasa 532 Eesti võrkpallifänni. Aga see selleks - jalgpall tõesti on nagu riik riigis. Võrratu turundus, reklaamirahad ja seetõttu ka väga suur meediakajastus. On populaarsem vaieldamatult. Kuigi FIFA-l on 202 liikmesriiki, aga võrkpallil ja FIVB-l 220 liiget.

Tiisler: Jah, aga kui me võrdleme jalgpalliinimeste tuntust üle maailma, jalgpalliklubide tuntust üle maailma ja paneme sinna kõrvale täpselt samad näidud võrkpalli poolt, siis minu meelest ei ole mitte millestki rääkida. Jalgpallis võib ma arvan iga huviline nimetada umbes sada pallurit ja sada klubi. Ma ei tea, mitut võrkpallurit maailmas üldse tava Eesti spordihuviline teab? Taust on võrreldamatu ja seega jalgpallikoondise kordaminek kaheldamatult eespool võrkpalli oma.

Kuuse: Jalgpall on teinud küll väga suure arengu - hiljutiselt 86. kohalt 58-ndaks maailma edetabelis. Võrkpall on 36. kohal. Me hindame ikkagi spordi tulemust ja siin ei ole tegemist Nõukogude aegse Spordilehe küsitlusega, kus selgitati populaarseim sportlane. Me hindame ikka taset ja valime aasta võistkonda!

Tiisler: Jah, aga me ei vali aasta parimat võistkonda. Me valime aasta võistkonda ehk me ei saa lähtuda ainult sportlikest tulemustest ja kui me lähtuksime ka vaid nendest, oleks ikka jalgpall kõrgemal võrkpallist. Me ei peaks kõiki alasid panema ühte lahtrisse, sest kõik spordialad ei ole võrdsed.

Kuuse: Pääs Euroopa tiitlivõistluste finaalturniirile on vaieldamatult omaette argument. Kusjuures ei maksa unustada sedagi, et Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril me võitsime ju seda võistkonda, kellest oli võimalik jagu saada. See tähendab - võeti maksimum.

Tiisler: Aga Sinu poolt nimetatud pääs finaalturniirile toimus mitte sellel aastal, vaid eelmisel aastal. Ehk sellel aastal võrkpallil sellist võitude rida ei ole üldse, mis oli nüüd jalgpallil!

Kuuse: Aga ega tipule lähedal ei saa edasi astuda enam nii suurte sammudega kui teel sinna tippu - selline on elu!

Toimetaja: Jaanus Pruuli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: