Rakvere jäi viiegeimilises lahingus pronksita ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rakvere VK
Rakvere VK Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Kui sageli kipuvad pronksikohtumised olema kahe väga pettunud meeskonna suhteliselt pingevabad mõõduvõtud, siis see duell, mille pakkusid täna Pärnu spordihallis Rakvere Võrkpalliklubi ja Poliurs/Ozolnieki, jääb fännidele kauaks meelde. Meeletu tahtejõud, võitlus iga palli pärast, ootamatud süžeepöörded ja lõpetuseks ühe meeskonna hingemattev rõõm ja teisele ääretu pettumus. Numbriliselt nägi see Rakvere poolt vaadatuna välja 2:3 (36:34, 25:22, 16:25, 11:25, 13:15).

Esmakordselt ühisliigas finaalturniirile jõudnud Rakvere Võrkpalliklubi alustas Saja Liiga pronksimängu bravuurikalt. Andris Õunpuu suurepäane serviseeria aitas vahe sisse teha ja teisele tehnilisele mõttepausile läks Eesti meeskond kaheksapunktilises eduseisus. Lisaks olid tablool ka 19:12 ja 23:19 eduseisud. Ozolnieki keskblokeerija Andis Cimoška kahe järjestikuse sulustamise järel oli aga seis 23:23, vahendab Volley.ee.

Lätlastel avanes seisul 26:25 väga hea võimalus geim ära lõpetada, kui Rakvere meeskonna tõste täielikult ebaõnnestus ja Kevin Saar juba antenni taga olles kuidagi vaid palli teisele poole lükkas, ent Raimonds Vilmanisele ehitas ühese bloki ette Hendrik Kurik. Järgnesid vahelduvad geimpallid ühele ja teisele poole ning nende vahele jäänud meeletu tahe ja võitlus. Seda, et vanus on vaid number passis, tõestasid novembris 40-aastaseks saav Ivo Baranovskis ja kaks aastat noorem Raimonds Vilmanis, kes pakkusid ühe pallivahetuse jooksul palli päästes kahe peale kolm liblikat. Maratongeim kulmineerus Kuriku blokipunkti ja Armands Abolinsi autilöögiga seisul 36:34.

Teises geimis kordus sama. Rakvere läks kohe ette ja juhtis teiseks tehniliseks mõttepausiks 16:11. Seejärel said Ozolnieki mängijad veel punase kaardi ja kõik tundus Lääne-Virumaa meeskonna kontrolli all olevat. Visalt võidelnud Ozolnieki aga ei alistunud ja pärast Andris Õunpuu eksimust rünnakul oli edu vaid 22:21. Saar, Kurik ja Õunpuu tegutsesid seejärel rünnakul kindlalt ja Rakvere võitis 25:22.

Ozolnieki ei murdunud nüüdki. Kahe järgmise geimi kohta pole Rakvere poolt eriti midagi öelda. Lääne-Virumaa meeskond teenis neis vaid 27 punkti. Aina paremasse hoogu läks Ozolnieki diagonaalründaja Ansis Medenis, kes kogus matši lõpuks 39 (!) punkti, jäädes 28-ga plussi. Kohtumise jooksul sai ta 66 tõstet, millest lõi punktiks 36.

Viiendaks geimis võeti viimased jõuvarud kokku. Rakvere oli kui ümbersündinud, kindel tegutsemine viis meeskonna 7:3 eduseisu. Vahepeal lätlastele alla jääma hakanud Eesti publik pani taas möllu püsti ja hakkas aina enam Rakveret kannustama, kolm esimest tõstet maha kõmmutanud Medenis eksis samuti järjepanu. Pärast ebastandartset rünnakulahendust, mis päädis sidemängija Artis Caicsi ründelöögiga, juhtis Lääne-Virumaa meeskond 10:5. Paraku polnud see veel lõpp. Järsku ei jäänud enam ükski Rakvere ründelöök maha, meeskond muutus ebakindlaks ja Ozolnieki hakkas vahet vähendama. Jokkerina kerkis Armands Abolins, kes tõi otsustavas geimis kuus punkti ja vedas koduklubi 10:10 viigiseisuni. Edasine möödus juba Ozolnieki kontrolli all ja otsustava geimi võitsid nad 15:13.

"Mängisime nagu ameerika mägedel. Otsustavatel hetkedel ei suutnud me oma asju ära lüüa ja nii on raske mängida," võttis matši kokku 20 punkti toonud Rakvere nurgaründaja Kevin Saar. Tema hinnangul sai mängus otsustavaks ka Rakvere meeskonna ebakindlus vastuvõtul. "Seetõttu ei saanud me esimest tempot kasutada. Sidemängijal oli üks käik vähem ja ta muutus ebakindlaks. Caics on küll imemees ja kahtlemata liiga parim sidemängija, ent temagi ei suuda kõike," lisas ta.

Ozolnieki võitis ühisliigas ajaloo kolmanda medali. Meeskond oli parim ka sarja debüüthooajal kümme aastat tagasi, sellest koosseisust oli täna platsil trio Baranovskis-Medenis-Vilmanis.