Valga pääses napilt Tarva käest, TTÜ alistas Audentese ({{commentsTotal}})

Kristo Saage
Kristo Saage Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Reedel oli Alexela Korvpalli Meistriliigas kaks kohtumist. BC Valga-Valka/Maks&Moorits võõrustas Rakvere Tarvast. Piirilinna meeskond mängis äärepealt maha 20 punktilise edu, kuid sai kirja võidu tulemusega 90:84. Teises mängus võttis TTÜ KK koduväljakul vastu Audentese SG/Noortekoondise ning sai võidu.

Kahe ja poole nädala eest eest mängis Valga-Valka/Maks&Moorits tagasi 15 punktilise kaotusseisu TTÜ vastu kõigest kolme minutiga, aga täna oldi väga lähedal loovutamaks 13-punktiline eduseis.

Valga-Valka ja Rakvere tarvasmängisid küllaltki võrdse avaveerandi, mis lõppes piirilinna 26:20 eduseisuga. Kohe teise veerandi alguses jõudis Tarvas veel kahe silma kaugusele, kuid siis läks Valga-Valka 16:2 vahespurdile ning 3.40 enne poolaja lõppu juhtisid võõrustajad 42:26.

Pärast 20. mänguminutit oli kodumeeskonna edu 51:34. Avapoolajal näitas suurepärast mängu Kristo Saage, kelle kontole oli kogunenud juba 24 silma, neli lauapalli, neli resultatiivset söötu ja kolm vaheltlõiget.

Kolmandal veerandil mäng palju ei muutunud ning Valga-Valka suurendas vahe isegi vahepeal 20 punktile. Tarvas ärkas veerandi poole peal ning jõudis juba 12 punkti kaugusele, kuid enne viimast neljandikku oli kodumeeskonna edu siiski 15 silma - 72:57.

Rakvere Tarvas ei visanud naljalt püssi põõsasse ning tuli vaikselt aga kindlalt ühe lähemale ja lähemale. Korra vähendas Rakvere vahe juba seitsmele punktile, kuid siis suurendas Valga eduseisu uuesti 13 punktile neli minutit enne lõppu.

Andres Sõbra hoolealused ei jätnud jonni ning tänu tabavatele visetele ja Valga äkiliselt tekkinud ebakindlusele jõuti minut enne lõppu juba nelja silma kaugusele. Pärast Rossi kahest, mis vähendas vahe neljale silmale 36 sekundit enne lõppu, tegi Valga pallikaotuse ning Ross sooritas kiirrünnakul kolmese, mis aga läks mööda. Sellega oli ka mängu saatus otsustatud. Lõppskoori vormistas Kristo Saage vabaviske joonelt ning Valga-Valka pääses 90:84 võiduga. Tarvas ärkas liiga hilja. Viimane veerand võideti küll 27:18, aga 15 punktilisest august enne viimast perioodi on alati väga raske ennast välja kaevata.

Kristo Saage tegi palliplatsil mida hing ihaldas. Ta viibis platsil kõik 40 minutit ning selle ajaga viskas 37 punkti, hankis seitse lauapalli, andis seitse resultatiivset söötu, sooritas viis vaheltlõiget ning tema vastu tehti tervelt 10 viga. Lisaks tabas ta vabaviskeid pea eksimatult – 13/14. Kolmeseid tabas ta 6/11 ning kaheseid 3/4. Rakvere Tarva resultatiivseim oli loomulikult Brandis Raley-Ross 21 punktiga. Roberts Stumbris ja Reinis Strupovics lisasid 17 silma.

Tarva mängijad tabasid kaheseid märksa paremini kui valgalased – 55,9% vs 41,9%, kuid kolmesejoone tagant oli täpsemad valgalased – 41,9% vs 37,5%. Vabaviske joonel näitasid mõlemad võistkonnad küllaltki kehva tabavust – Valga-Valka 25/34 ehk 73,5%, Tarval 19/26 ehk 73,1%. Lauavõitluses jäi peale Tarvas 36 vs 32, kuid sooritasid ka neli pallikaotust rohkem – 15 vs 11. Märkimisväärselt blokeerisid Tarva mängijad kuus Valga viset. Kolm „kulpi“ kogunes Roberts Stumbrise kontole.

Teises kohtumises võõrustas TTÜ KK Audentese SG/Noortekoondist. Esimene poolaeg oli tasavägine. Avaveerandi järel juhtisid üliõpilased 20:16, pärast teist perioodi oli eduseis 40:37. Kolmandal veerandil mängupilt palju ei muutunud, aga üliõpilased tõmbasid vaikselt noorematelt eest ära. Enne viimast 10 mänguminutit oli seis TTÜ kasuks 59:49. Viimasel veerandajal jõudsid Audentese noored veel kolm minutit enne lõppu nelja silma kaugusele, kuid enamat ei suudetud. Lõpptulemuseks kujunes TTÜ KK võit 74:63.

Võitjate resultatiivseim oli Rait-Riivo Laane 19 punktiga, lisaks jagas ta ka 9 resultatiivset söötu. Kristjan Kitsingu arvele kogunes 17p+8lp, Toomas Raadiku 16p+7lp. Audentese SG/Noortekoondise kasuks tõi 16 punkti Kregor Hermet, Kristian Kullamäe viskas 11.

BC Valga-Valka/Maks&Mooritsale oli tänane võit üheksas 17 kaotuse kõrvale, millega asutakse tabelis seitsmendal kohal. Rakvere Tarvas on 11 võidu ja 15 kaotusega kuuendad. TTÜ KK korjas üheksanda võidu 19 kaotuse kõrvale ning ollakse kaheksandad, Audentesele oli tänane kaotus 28. ning platseerutakse üheksandal kohal. BC Valga-Valka/Maks&Moorits peab järgmise koduse liiga mängu alles nädala pärast reedel, kui sõidetakse külla AVIS Raplale. Rakvere Tarvas sõidab teisipäeval külla Pärnu Sadamale. TTÜ KK kohtub teisipäeval võõral väljakul AVIS Raplaga. Audentese SG/Noortekoondis võõrustab samuti teisipäeval TLÜ/Kalevit.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch