Taimsoo: meie seisu näitab ära esimene MK-etapp ({{commentsTotal}})

Möödunud aastal maailmameistrivõistlustel pronksmedali võitnud Eesti sõudjate neljapaat jätkab ettevalmistusi Rio de Janeiro olümpiamängudeks kevadiste veelaagritega Lõuna-Euroopas. Neljapaat alustas aastat kahe treeninglaagriga Portugalis ning nüüd viibitakse kolm nädalat Horvaatias.

Neljapaati kuuluva Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endreksoni ja Kaspar Taimsoo hooaja algus on olnud tavapärane. Praegu keskendutakse Horvaatias peamiselt mahutreeningutele ühe- ja kahepaatidel. "Tavaline hooaja algus," ütles Taimsoo Vikerraadiole. "Kilometraaž on suurem kui tavaliselt aga neljast ehk põhipaati pole me sõitnud."

Lisaks neljapaadile treenivad Horvaatias ka Sten-Erik Anderson, Geir Suursild ja Oskar Kuzmin. Kaspar Taimsoole andis eelmisel hooajal enesekindlust neljapaadi tehniline sooritus. Tänu sellele paatkond juurde jõudu, kiirust ja vastupidavust ning selle vormi taassaavutamise suunas liigutakse treeninlaagris iga päevaga lähemale. "Järjest rohkem kerkib meie treeninplaanidesse neljapaat," sõnas Taimsoo. "Mis seisus oleme, saab teada pärast esimest MK-etappi. Mullu kooslus toimis, peame sama taseme leidma."

Pärast kolme nädalat Horvaatias tulevad sõudjad nädalaks koju, et siis tagasi Zagrebisse sõita, kus treenitakse kuni esimese maailmakarika etapini, mis sõidetakse aprilli keskel Itaalias Vareses. Nädal enne MK-sarja algust panevad Eesti sõudjad end traditsiooniliselt proovile Horvaatia lahtistel meistrivõistlustel. "Korralik kontrollvõistlus," ei varjanud Taimsoo. "Neljapaadite sõit on reeglina olnud üks kergemaid seal, seega meile heaks tühjendusvõistluseks."

MM medaliga olümpiakoha ja ettevalmistuseks vajaliku rahastuse taganud neljapaadil pole Taimsoo sõnul vaja millegi pärast muretseda. Eelmise aasta juunis taas kokku istunud Londoni olümpiamängudel neljanda koha võitnud kvartett jätkab hooajaks valmistumist eelmistelgi aastatel edu toonud valemi järgi. "Kõik on hästi. Samad laagrid ja me ei pea Hawaiile sõitma," lisas Taimsoo.

Toimetaja: Ivo DobkevitschHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: