Ümber Tamula järve jooksu võitsid Raido Ränkel ja Tatjana Mannima ({{commentsTotal}})

Raido Ränkel
Raido Ränkel Autor/allikas: Tairo Lutter/Scanpix

Võrumaa pikamaajooksusarja teise etapina neljapäeva õhtul toimunud 37. ümber Tamula järve jooksu võitsid suusatajad Raido Ränkel ja Tatjana Mannima, kes mõlemad esindasid Eestit viimastel taliolümpiamängudel.

7,5 km põhidistantsil võidu võtnud Raido Ränkel läbis trassi ajaga 24.16. Teise koha sai Rauno Palmi 24.30-ga ja kolmanda koha Ivar Ivanov 24.41-ga. Raido Ränkeli sõnul läks ta kontrollima, kui palju jaksab pärast treeningpausi veel pingutada. "Tunne kõige parem polnud, kuna tegemist ikkagi esimese stardiga. Jalgades polnud kergust, mida ei saagi tahta, kui olen treeninud vaid üksikud korrad nädalas," tunnistas Ränkel ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ometi õnnestus tal vahe teiste ees sisse teha, kui joostud sai kaks kilomeetrit. "Eks baas on olnud hea ja suudan ka pärast pausi teha enam vähem hea jooksu. Alguses saime koos Eno Lukiga eest ära. Arvasin, et tema jälitab mind, aga finišis nägin, et rajal toimusid muutused," ütles Ränkel. Tervet Võrumaa pikamaajooksusarja ta vaevalt, et saab kaasa teha. "Kõik oleneb sellest, kuidas laagritega klapib. Kui Eestis olen, siis üritan ikka stardis olla," lisas suusamees.

Naistest võitis jooksu suusataja Tatjana Mannima ajaga 28.56. Võrreldes 6. mail toimunud Elva Mägede jooksuga tundus Mannima jaoks tänane jooks kergem. "Täitsa mõnus oli joosta. Rada ei olnud minu jaoks raske, mudane koht tegi isegi tuju heaks," rääkis Mannima ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ta jooksis koos Marion Tibariga kuni raja pehme osani, kust jäi veel kolm kilomeetrit lõpuni. "Seal mõtlesin, et pean selle võimaluse ära kasutama, kui tahan võita ja lisasin tempot," ütles Mannima. Teisena lõpetanud Marion Tibar kaotas talle finišis poole minutiga, saades ajaks 29.27. Kolmandana jõudis finišisse Laura Joonas 30.14-ga.

Võrumaa pikamaajooksusarja 3. etapina on 31. mail kavas 37. Võru-Väimela maanteejooks.