Lauri Sild sai orienteerumise EM-il lühirajal 14. koha ({{commentsTotal}})

Lauri Sild
Lauri Sild Autor/allikas: Elo Saue

Lõuna-Šveitsis Lugano jätkuvatel orienteerumisjooksu Euroopa meistrivõistlustel oli kavas esimene metsajooksu medalidistants. Eestlaste parimaks tulemuseks jäi Lauri Silla 14. koht.

Lühirada nõuab väga täpset orienteerumist ja kiireid otsuseid. Maastik eeldas oskust teha orienteerumisvalikuid suurtel kiirustel ja füüsiliselt nõudlikul rajal, kus raja kõrguste summa oli naistel 150 m ja meestel 320 m. Oluline oli lugeda detaile ja mitte teha tehnilisi vigu. Rada pakkus rohkelt väljakutseid mitte ainult Eesti orienteerujatele, vaid kõigile maailma tippudele.

Naiste eelmise aasta selle distantsi maailmameister, rootslanna Tove Alexandersson juhtis võistlust kuni raja lõpuosani, kui tegi ligi kaheminutilise vea. Rootslanna oli algselt kolmas, kuid juba võitu tähistanud šveitslanna Julia Gross tühistati ja nii läks naiste jooksu kuldmedal Soome, Mairika Teinile ja Alexandersson sai hõbeda, pronksi pälvis šveitslanna Simona Aebersold.

Eesti naistest oli parim Evely Kaasiku, kes raja esimese poole jooksis kindlalt ja suuremate tehniliste apsudeta. Raja lõpuosas sisse tulnud minutiline viga maksis mitu kohta ja andis Kaasikule lõpuprotokollis 20. koha. Marianne Haug sai 33. ja Annika Rihma 41. koha.

Meeste jooks pakkus samasugust väljakutset tippudele ja esikuuiku kohad jagati distantsil mitu korda ringi. Võidu võttis kõige stabiilsemalt jooksnud ja parimat kiirust näidanud šveitslane Matthias Kyburz. Hõbeda teenis šveitslane Florian Howald ja kolmas oli norralane Olav Lundanes.

Eesti meestest pääses ainukesena finaali Lauri Sild, kes lõpetas seal 14. kohaga. Silla sõnul oli tehniline sooritus hea, aga füüsiline vorm rohkemat kui 15 parema sekka jõudmist ei lubanud. Kahju on vaid sellest, et 9. koht jäi kõigest 17 sekundi kaugusele.

Eesti koondise treeneri Elo Saue sõnul oli hea näha tehnilist kindlust ja tehnika kontrollimist, mis oli sel maastikul väga oluline. Edasiseks annab kindlust ka sportlaste füüsiline võimekus, sest EM-i maastikud on rasked ja enamus starte on veel ees.

Neljapäeval on kavas sprinditeade, mille start on Eesti aja järgi kell 18.