Tartu lasteaedade kevadine spordipäev toob kokku 1100 last ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartu linna ja maakonna lasteaedade spordipäev
Tartu linna ja maakonna lasteaedade spordipäev Autor/allikas: Reio Laurits

Tartu Spordiselts Kalev eestvedamisel toimub 10. mail Tartu linna ja maakonna lasteaedade spordipäev, kus osaleb kokku pea 1100 last viiekümnest lasteaiast.

Tõeliselt rohkearvulise osavõtjaskonnaga laste spordipäeva juhatab sisse Tartu abilinnapea Madis Lepajõe. Soojendusvõimlemise korraldab meie olümpiasportlane Jaak-Heinrich Jagor.

Tartu linna ja Tartu maakonna lasteaedade spordipäev on ainulaadne, kuna lasteaedadele teisi nii suuri spordiüritusi Tartus ei korraldata. Lasteaedade spordipäev propageerib liikumise tähtsust ja tervislikke eluviise juba varases nooruses. Samuti ühendab see üritus läbi spordi lasteaia rühmade õpetajad ja liikumiskasvatajad, kes saavad saavad omavahel regulaarselt kogemusi jagada ning vajadusel õppematerjale vahetada. Tartu linna ja maakonna lasteaedade spordipäeval ei selgitata paremusjärjestust ning kõik lapsed saavad auhinna.

Võistluste sportlikud ülesanded on ettevalmistatud Eesti kergejõustikuliidu programmi "Laste kergejõustik" alusel koostöös Helika liikumisõpetaja Tiina Kivisalu, Eesti kergejõustikuliidu ja Tartu spordiselts Kalev teeneka noorte treeneri Kersti Viruga.

Spordipäeva eestvedajaks on Tartu Spordiselts Kalev. Spordipäev on korraldatud nii, et kõik lapsed saaksid ennast hästi tunda. Tartu Spordiselts Kalev senine kogemus on näidanud, et spordipäevad on kujunenud lasteaialastele elamusterohkeks traditsiooniliseks spordisündmuseks.

Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna dotsent Mehis Viru, kes on spordipäeval tegustenud ise ka kohtunikuna, ütles et tervislikud eluviisid ja sõprus spordiga sõlmitakse juba varases lapseeas ning sellise päeva olemasolu eelkooliealistele lastele väga oluline.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: