Kvitova võidutses kodusel Praha tenniseturniiril ({{commentsTotal}})

Petra Kvitova Praha turniiril.
Petra Kvitova Praha turniiril. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Maailma kümnes reket Petra Kvitova alistas laupäeval lõppenud Praha tenniseturniiri finaalis Mihaela Buzarnescu (WTA 37.) 4:6, 6:2, 6:3.

Tšehhitar Kvitova lõi mängu jooksul neli ässa ja tegi seitse topeltviga. Tasavägises esimeses setis tuli kahekordsel Wimbledoni turniirivõitjale tunnistada rumeenlanna Buzarnescu 6:4 paremust, kuid teises setis oli 28-aastane Kvitova rumeenlannast kindlalt 6:2 parem. Otsustava seti võitis Kvitova 6:3.

Tegemist on Petra Kvitova tänavuse kolmanda turniirivõiduga. Tšehhitar võidutses ka jaanuari lõpus peetud Peterburi turniiril ning ka kaks nädalat hiljem mängitud Doha turniiril.

Kolmanda turniirivõidu noppis laupäeval ka Elise Mertens (WTA 19.), kes alistas Maroko liivaväljaku turniiril Austraalia esindaja Ajla Tomljanovici (WTA 96.) 6:2, 7:6 (4). Belglanna Mertens võidutses ka aprillis Luganos ja jaanuaris Austraalias peetud Hobarti turniiril.