Tõniste: ma ei ole kuidagi olnud seotud Kalevi spordiseltsi majandusraskustega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1456834530000 | amCalendar}}
Foto: Rene Suurkaev/ERR

Eesti Olümpiakomitee presidendiks pürgiv Hannes Võrno rääkis ETV hommikusaates „Terevisioon” samuti presidendiks püüdlevast Tõnu Tõnistest, väites, et endine purjetaja on seotud Kalevi spordiseltsi majandusraskustega. Tõniste sõnul pole süüdistustel mingit alust.

„Tõnistel on asjad, millest ta ei ole rääkinud, millest võiks rääkida. Kui asud väga suure spordiorganisatsiooni etteotsa, võiksid rääkida, mis juhtus ühe väiksema spordiseltsiga,” sõnas Võrno „Terevisioonis”. „Sellest võivad rääkida need, kes asjasse täpsemalt on puutunud ja kes asjast täpsemalt teavad. See on olnud Kalevi spordiseltsi majandusraskustega seotud probleemid, selle seltsi varadega kantimised ja kõik muud asjad.”

„Tundub, et see on üks osa valimisvõistlustest ja kuidas keegi hääli püüab. See on siis järelikult härra Võrno stiil,” rääkis Tõniste ERR-ile. „Minu arust on see mõistmatu. Kui oled kuskil, kui see asi on raskustes ja sa panustad ühiselt teistega, meil olid juhatuses prominentsed liikmed – oli ministreid, maestroid, akadeemikuid, tuntud poliitikuid, sporditegelasi. Ühiselt ajasime spordiasja. Alati saab öelda, et oleks pidanud nii- või naapidi minema, alati saab öelda, et seda oleks saanud teistmoodi, paremini või halvemini teha, aga täna on Kalev ilusti plussis. Mina ei hüpanud ka enne paadist välja, uppuvalt laevalt, kui asjad olid ilusti lahendatud. Kalev täna töötab ja saab rahulikult spordiga tegeleda.”

Tõniste kirjalik vastulause Võrnole:

Ma ei ole kuidagi olnud seotud spordiselts Kalevi majandusraskustega. Vastupidi, mind kutsuti Kalevi juhatusse siis, kui spordiselts oli sügavas miinuses ja tuli välja rabeleda. Kui varasemalt oli Kalev peamiselt elanud ametiühingute maksudest, siis taasiseseisvunud Eestis kuivasid sissetulekud kokku ja spordibaasid tootsid aasta-aastalt suurt miinust, millele omakorda aitas kaasa majanduslangus. Kalevi juhatus võttis vastu otsuse müüa baasid ametlikele haldajatele – klubidele ja linnadele (näiteks Kalevi spordihall Tallinna linnale, Pärnu staadion Pärnu linnale).

Kalevi spordiseltsis oli ametis igati auväärne juhatus, mina olin üks ca tosinast juhatuse liikmest, teiste seas Jürgen Ligi, akadeemik Anto Raukas, Johannes Kert, Peeter Kreitzberg, Kalle Klandorf, Mati Palm ja teised. Koos leidsime lahendused, tänu millele sai baasid spordile alles jätta ja Kalevi võlgadest välja tuua. Otsisime Kalevi jätkusuutlikkuse tagamiseks ka muid lahendusi – näiteks Kalevi ujula lagunes, aga leidsime investori, tänu kellele õnnestus ujula spordiseltsi omandisse jätta ja korda teha ning täna on Kalev SPA Kalevi spordiseltsile stabiilne sissetulekuallikas. Lahkusin Kalevi juhatusest siis, kui spordiseltsis said asjad korda ning Kalev said keskenduda oma põhitegevusele spordi arendamisel.

EOK on väärikas institutsioon ja ma loodan, et ka presidendivalimised püsivad samamoodi väärikad ning saame keskenduda sisuliste teemade arutamisele, mis on Eesti spordis tegelikult olulised.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: