Messi kübaratrikk tõi Barcelonale 25. meistritiitli ({{commentsTotal}})

Lionel Messi.
Lionel Messi. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Hispaania jalgpalli kõrgliigas kindlustas FC Barcelona läbi aegade 25. meistritiitli, kui alistas pühapäevases kohtumises Deportivo La Coruna 4:2.

Tiitli kindlustamiseks vähemalt viiki vajanud Barcelona asus võõrsil peetud kohtumist juhtima seitsmendal minutil, kui Ousmane Dembele söödu järel lõi endine Liverpooli poolkaitsja Philippe Coutinho seisuks 1:0. Seitse minutit enne poolaja lõppu kahekordistas Lionel Messi külaliste eduseisu, kuid kaks minutit hiljem lõi Deportivo ühe värava tagasi.

Võõrustajad jätkasid Barcelona survestamist ka teisel poolajal ning 64. minutil viigistas Emre Colak seisu 2:2-le. Kaheksa minutit enne normaalaja lõppu taastas Barcelona aga eduseisu, kui kiirrünnaku järel mängisid Luis Suarez ja Lionel Messi üle võõrustajate kaitseliini, misjärel lõi Messi seisuks 3:2. Mõni minut hiljem olid uruguailane ja argentiinlane osalised ka mängu viimases väravas, kui Messi lõi enda kolmanda ja Barcelona neljanda tabamuse.

34 mänguga 86 punkti kogunud Barcelona kindlustas pühapäevase tulemusega meistritiitli neli vooru enne hooaja lõppu. Lähim jälitaja, Madridi Atletico, on ühe enam peetud mängu juures 11 punkti kaugusel. Ühtlasi on tegemist Kataloonia klubi esimese meistritiitliga mullu peatreeneriks määratud Ernesto Valverde käe all.