Erika Salumäe meenutas: minu tee suurde sporti algas tänu Ants Antsonile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing / ERR

Tänavu spordi elutööpreemia pälvinud kahekordne trekisõidu olümpiavõitja Erika Salumäe rääkis ETV saates „Hommik Anuga”, et jõudis tippsporti tänu kiiruisutamise olümpiavõitjale Ants Antsonile.

Salumäe tuli olümpiavõitjaks 1988. aastal Soulis ja neli aastat hiljem Barcelonas. Lisaks on Salumäe maailmameistrivõistlustel võitnud kaks kuld-, kaks hõbe- ning ühe pronksmedali. Ta on trekisõidus püstitanud ühtekokku 18 maailmarekordit.

„Mul ei tulnud algul sõnu suust,” meenutas Salumäe „Hommik Anuga” saates seda hetke, kui sai teada, et ta pälvis spordi elutööpreemia. „Kui ministeeriumist helistati, siis tütar ütles, et ma ainult kokutasin.”

„Minul on alati olnud selline ütlus, et siis on sada protsenti, kui medal on kaelas. Ja nüüd Eestis, kui see üle anti, mõistsin, kui suur au on mulle langenud ja ma tõesti tänan Eesti rahvast,” jätkas Salumäe. „Ilma selleta ei oleks mul neid võite, neid tegusid, mis olen teinud. Tänan kultuuriministeeriumit ja tänan olümpiakomiteed, kes mind esitas sellele kõrgele aukraadile.”

Mis nendest paljudest saavutustest on Salumäele endale kõige olulisem? „Arvan, et mulle on ehk kõige südamelähedasem see aeg, kui tegelesin koolinoortega,” avaldas Salumäe. „Öeldakse, et tippsportlasel on kaks elu ja seda teist elu minna ja elada sama kõrgelt ja väärtuslikult ei ole sugugi kerge.”

„Minu jaoks on see sellepärast tähtis, et mul on sellest enda kogemus, kui Ants Antson, kes oli minu iidol, tõi mind tippsporti läbi selle, et ta tuli Elva keskkooli esinema, kui ta oli juba olümpiavõitja,” lisas Salumäe. „Mina tegelesin Elvas jää peal kiiruisutamisega ja see oli tõuge suurele spordile. Minu tee algas sealt, tänu tema esinemisele koolis, mida nüüd teen mina.”

Lisaks rääkis Salumäe saates enda elust Hispaanias, meenutas Barcelona olümpiat ja rääkis, et käis ka toonast võistluspaika külastamas.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: