25 000 eurot jagunes üheksa noorsportlase ja ühe meeskonna vahel ({{commentsTotal}})

Saskia Alusalu ja Marten Liiv
Saskia Alusalu ja Marten Liiv Autor/allikas: Olev Kenk / ERR

ERGO kindlustusselts jagab üheksa noorsportlase ja ühe kaheliikmelise meeskonna vahel stipendiumi koguväärtuses 25 000 eurot. Stipendiumile kandideeris 74 sportlast kokku 34 erinevalt spordialalt.

Kolmandat korda jagatava stipendiumi eesmärk on toetada noorsportlaste ja lootustandvate noorte talentide ettevalmistust ning osalemist rahvusvahelistel võistlustel.

"Mitmed stipendiaadid on juba olümpial heade tulemuste poolest silma paistnud ning mitmete puhul pole need ajad enam mägede taga. Kõik stipendiumile esitatud avaldused näitasid, et iga toetus on noorsportlaste jaoks oluline ja väga oodatud. Hoolimata sellest, kui kaugele sportlaskarjääris ollakse jõudnud. Tänavu valituks osutunud sportlastel on kõik eeldused olemas, et tõusta järgmiseks suureks täheks," ütles hindamiskomisjoni juht Erko Makienko.

Hindamiskomisjon otsustas välja valitud stipendiaate toetada võrdselt 2 500 euroga.

2018. aasta stipendiaadid on:
Aksel Nõmmela, jalgrattasport
Erika Kirpu, vehklemine
Johann Poolak ja Marko Laius, sõudmine
Joosep Karlson, aerutamine
Kristjan Koll, suusatamine
Mai Narva, male
Margaret Markvardt, ujumine
Marten Liiv, kiiruisutamine
Robin Nool, kergejõustik (teivashüpe)
Saskia Alusalu, kiiruisutamine

Hindamiskomisjoni töös osalesid spordieksperdid Allar Levandi ja Ivar Jurtšenko, Eesti Olümpiakomitee esindajad Martti Raju ja Aivo Normak ning ERGO esindajad Alo Alunurm ja Erko Makienko.

Toimetaja: Maarja VärvHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: