Erki Nool: täna me ei tea päris täpselt, kes Eesti sporti juhib ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ETV

Eesti Olümpiakomitee presidendiks pürgiv kunagine kümnevõistluse olümpiavõitja Erki Nool käis külas ETV hommikusaates "Terevisioon", kus tutvustas oma vaateid ning kritiseeris eelmise EOK presidendi Neinar Seli tegevust ja Eesti spordisüsteemi üldisemalt.

"Praegu väga paljud alaliidud tahavad eelkõige kohtuda ja näha kandidaatide nägemust ja ideid, millega Olümpiakomitee peaks tegelema järgmised neli aastat," sõnas Nool ja lisas, et ta ise usub, et tal on teise vooru pääsuks vajalikud 15 häält koos, kuid kindlaks saab kõik alles siis, kui allkirjad on paberil.

"Seekordne presidendiralli on minu hinnangul väga positiivne, kuna on palju kandidaate ja alaliidud just juhatuste tasandil tahavad (kandidaatidega) näost-näkku kohtuda," lisas olümpiavõitja.

"Eelmise presidendi põhisõnum oli see, et sellest sektorist toon neli korda rohkem raha juurde ja teisest sektorist kolm korda, siis alaliidud enam ei lähe sellise lubaduse peale liimile," kritiseeris Nool.

"Tänasel hetkel on Eesti spordis see probleem, et ega me täpselt ei tea, kes juhib Eesti sporti. On see kultuuriministeerium, olümpiakomitee või riigikogu? Spordi raha tuleb erinevatest allikatest, aga vastutus on pandud olümpiakomiteele," tõi Nool välja ühe suure kitsaskoha.

Eesti spordi tuleviku kohta oli Nool aga positiivselt meelestatud: "Järgmine olümpiakuld tuleb 2016. aasta augustis ja pärast seda ma loodan, et tuleb 2020. aastal uuesti."

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: