Algas aasta spordiraamatu auhinna rahvahääletus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tänavu selgub viies Georg Hackenschmidti raamatuauhinna võitja. Auhinna panid ühiselt välja Eesti Spordimuuseum ja Eesti Olümpiaakadeemia ning selle võidab raamat, mis räägib parimal moel spordist, spordi mõttest, ausast mängust ja liikumise rõõmust.

Auhinnasaaja valitakse välja kõigi nende eestikeelsete spordiraamatute hulgast, mis ilmusid Eestis esmakordselt 2015. aasta jooksul. Žürii eelvalikusõela läbis sel aastal kaheksa nominenti – valikuga saab tutvuda siin. Raamatute endiga on võimalik tutvuda ka Eesti Spordimuuseumi (Rüütli 15, Tartu) raamatukogus (E-R, kell 9.00-16.00).

Kuigi auhinnasaaja otsustab žürii, on valiku tegemisel võimalik kaasa rääkida igal inimesel. Nimelt toimub parima raamatu selgitamiseks ka rahvahääletus, millel on võimalik osaleda siin. Rahvahääletus algas esmaspäeval, 22. veebruaril kell 00.00 ja kestab kuni kella 23.59-ni pühapäeval, 20. märtsil ning selle tulemused annavad hiljem ühe võrdse hääle žürii lõpphääletusel.

Raamatuauhinna võitja kuulutatakse välja aprillikuus Eesti Olümpiaakadeemia täiskogul Tartus.

Eelmised Georg Hackenschmidti raamatuauhinna võitjad on olnud Valter Heueri teos "Meie Keres" 2012. aastal, Vahur Kalmre teos "Kolm Kirsipuud" 2013. aastal, Gunnar Pressi teos "Härra sportlane Viljar Loor" 2014. aastal ning Mart Poomi ja Indrek Schwede teos "Mart Poom. Minu lugu" 2015. aastal.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: