Riik panustab koondise tasemel sportlaste toetamisse 8 miljonit eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Odavise
Odavise Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Spordialaliidud saavad järgmise nelja aasta jooksul kaheksa miljonit eurot lisarahastust koondise tasemel sportlaste ja võistkondade toetamiseks. Kultuuriministeerium soovib seeläbi tagada andekate sportlaste ja koondiste parema ettevalmistuse ning luua eeldused edukaks osalemiseks tiitlivõistlustel.

Selleks, et meie sportlased ja võistkonnad suudaksid püsida rahvusvahelises tippkonkurentsis  ja saavutada tiitlivõistlustel häid tulemusi, on vajalik tagada sportlastele tingimused tiitlivõistlustel osalemiseks ja nendeks valmistumisel. Seda nii noorte, juunioride kui täiskasvanute vanuseklassis.

"Praegune toetamise süsteem ei vasta täielikult tegelikele vajadustele. Me suudame toetada sportlasi, kes ei ole veel gümnaasiumi lõpetanud, või on juba tõusnud rahvusvaheliste võistluste medalisoosikute sekka. Sinna vahele jäänud ajal on Eesti tulevikulootustel raske hakkama saada," selgitas kultuuriminister Indrek Saar pressiteate vahendusel. 

"Spordialaliitudele antav lisatoetus on oluline tugi meie andekatele noortele. See vähendab ohtu, et tulevased medalipretendendid peavad jääma spordist kõrvale vaid seetõttu, et neil endil või nende vanematel pole piisavalt paks rahakott," lisas Saar.

Kultuuriministeeriumi uus regulaarne toetus võimaldab perspektiivikatel sportlastel keskenduda sportlike saavutuste parandamisele ning noored andekad sportlased ei pea valima töö või spordi tegemise vahel. Seeläbi väheneb sportlaste loobumine saavutusspordist ja tiheneb siseriiklik konkurents. Süsteemne toetusmudel annab kindlustunde ka spordialaliitudele  ja võimaldab neil paremini ja pikaajalisemalt planeerida koondiste tegevusi.

Konkreetsed kriteeriumid ja põhimõtted toetuse eraldamiseks töötab kultuuriministeerium välja koos EOK ja spordialaliitudega 2018. aasta teises pooles.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: