Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tõnu Tõniste: EOK presidendiamet pole vaid esindusisiku koht

Kaks olümpiamedalit võitnud Tõnu Tõniste teatas soovist kandideerida Eesti Olümpiakomitee presidendiks. Ehkki toetusallkirjade kogumine seisab veel ees, ajendasid teda kandideerima rohked toetusavaldused.

"Rääkisin perega, arutasin sõpradega, vaatasin firma tööasjad üle ja tegin endale selgeks, mida see amet tähendab," ütles Tõniste ETV spordisaatele. "Ma arvan, et saaksin Eesti spordile anda küll midagi, sest mul on ideid, mida teha."

Purjetajana neljadel olümpiamängudel võistelnud ja koos vend Toomasega sealt hõbe- ja pronksmedali võitnud Tõnu Tõniste sõnul vajab tõhusamaks ja läbipaistvamaks muutmist riiklik spordi rahastamine, parandamist vajavad treenerite positsioon, saavutussportlaste tingimused ja noortele tippudele vajalike tingimuste loomine. Tõniste usub, et vähemalt 15 toetusallkirja kogumine on reaalne. Tema kandidatuuri esitas Eesti Jahtklubide Liit. "Paljud alaliidud võib-olla ei julgegi diplomaatiliselt kellelegi oma poolehoidu näidata. See võib olla takistuseks," lisas Tõniste.

Tõniste on Hannes Võrno, Urmas Sõõrumaa, Märt Sultsi ja Erki Noole järel viies inimene, kes on avalikult teatanud soovist kandideerida EOK presidendiks. Poliitiliselt ei kuulu Tõniste ühtegi erakonda. Viimase 17 aasta jooksul on Tõniste olnud äritegevuse kõrvalt tihedalt seotud ka spordi juhtimisega erinevates organisatsioonides. "See amet paneb presidendi õlule suure vastatuse," sõnas Tõniste. "Ehk et ütlemine, et lähen sinna tööd tegema, näitab, et see pole vaid esindusisiku koht. Spordirahvas ootab, et seda tööd võetakse tõsiselt ja tegeletakse sellega igapäevaselt ning ma olen selleks valmis."

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: