Eesti spordijuht valiti Euroopa Sulgpalliliidu juhatusse ({{commentsTotal}})

Sulgpall
Sulgpall Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Euroopa Sulgpalliliidu aastakoosolekul valiti esmakordselt liidu juhatusse Eesti esindaja. Eesti Sulgpalliliidu tegevjuht Renna Unt osaleb Euroopa Sulgpalliliidu juhatuse töös järgmisel neljal aastal.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa avaldas heameelt Eesti Sulgpalliliidu tegevjuhi Renna Undi valimise üle Euroopa Sulgpalliliidu juhatusse. "Järjekordne Eesti spordijuhi jõudmine oma spordiala rahvusvahelise katusorganisatsiooni juhtkonda on tunnustus nii konkreetsele spordialale, kui kindlasti kogu Eesti spordile. See on kinnitus, et Eesti organisatsioonid on enda spordijuhtimise kompetentsi rahvusvahelises spordiliikumises suutnud tõestada, mille tulemusel avaneb aina sagedamini meie inimestel võimalusi suunata spordi arengut rahvusvahelisel tasandil. Õnnitlen Eesti sulgpalli kogukonda oma esindaja Euroopa Sulgpalliliidu juhatusse pääsemise puhul ning kutsun üles ka teiste alade esindajaid aktiivselt rahvusvaheliste spordiorganisatsioonide juhtorganitesse kandideerima," ütles Sõõrumaa.

Renna Undi sõnul on Eestil Euroopa Sulgpalliliiduga olnud läbi aastate tihedad sidemed. "Oleme osalenud mitmetes nende projektides, näiteks kooliprojekt "Sulgpall kõigile", millega tutvustame ala kooliõpetajatele ja lastele. Eesti sportlastel ja treeneritel on olnud võimalus kasutada Euroopa Sulgpalliliidu stipendiume laagrites ja koolitustel osalemiseks. Suurim koostööprojekt seisab ees, kui viime Tallinnas läbi sel sügisel Juunioride Euroopa meistrivõistlused. Euroopa Sulgpalliidu juhatusse kuulumine annab nüüdsest võimaluse senisest veelgi enam kaasa rääkida ala strateegilise arendamise vallas”, rääkis Unt.

Euroopa Sulgpalliliit koondab üle 50 riigi alaliidu ja on sulgpalli katusorganisatsioon Euroopas. Euroopa Sulgpalliliidu eesmärk on sulgpalli arendamine ja muutmine Euroopas järjest populaarsemaks spordialaks. Selleks viiakse ellu algatusi nii tippspordi ja treenerite konkurentsivõime tõstmiseks, kuid samuti ka ala juurde uute harrastajate toomiseks ning fännide arvukuse kasvatamiseks. Euroopa Sulgpalliliidu egiidi all toimuvad ka mitmed rahvusvahelised maailma edetabelisse kuuluvad turniirid, sh Eestis iga aasta jaanuaris mängitav Estonian International.

Toimetaja: Liisi RistHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: