Viimasele OM-valikvõistlusele sõidavad Bogdanova ja Kallemaa

Foto: ERR

Veel on elus Eesti iluvõimlejate lootus pääseda olümpiale. Viimasele valikvõistlusele, kus jagatakse välja kuus olümpiapääset, sõidavad Viktoria Bogdanova ja Carmel Kallemaa.

Iluvõimlemises pääseb Rio olümpial starti kõigest 26 individuaalvõistlejat ja 20 kohta on juba välja jagatud. Viimasele kuuele kohale toimub otsustav kvalifikatsioonivõistlus aprillis just Rios. Eesti naised teenisid mulluse MM-iga viimasele valikvõistlusele kaks kohta ja nendele kohtadele kandideeris neli tasavägist võimlejat: kaksiõed Viktoria ja Olga Bogdanova, Carmel Kallemaa ja Janika Vartlaan. Nüüd oli viimane aega otsuse langetamiseks ja nädalavahetusel Tartus näidatud tulemuste põhjal lähetab Võimlemisliit Riosse Viktoria Bogdanova ja Carmel Kallemaa.

"Emotsioonid on muidugi laes," ütles Kallemaa ETV spordisaatele. "Kui sellest kuulsin, siis olin nii õnnelik, et isegi nutt tahtis tulla, sest see on ikkagi minu jaoks väga suur asi."

Kuue viimase olümpiakoha eest pääseb üldse võitlema 22 võimlejat 14 erinevast riigist. "Tööd on tehtud kõvasti ja meil on lihvi andmiseks veel kaks kuud aega," sõnas Kallemaa emast treener Janika Mölder. "Võimaluste kohta ma ei oska öelda, sest see on sport. Lihtsalt tuleb endast parim anda, aga ma olen ka tänulik, et ta selle pääsme üldse sai. Konkurents on muidugi karm, kuid ülipuhaste kavade ja õiglase hindamise korral on kõik võimalik."

Viktoria Bogdanova lisas: "Kõigil on võimalus pääseda olümpiale, palju loeb enda närvisüsteemist." 21-aastane Eesti meister Viktoria Bogdanova, keda juhendab Larissa Gorbunova, jätkab kavade ja närvi lihvimist nädalavahetusel Moskvas Grand Prix´l. "Viktoria on katsumuseks valmis ja tahaks loota, et pääseme Riosse," lausus Gorbunova.

Järgnevalt ettevalmistust taas Kanadas jätkav 18-aastane Carmel Kallemaa näitas kõvas konkurentsis Tartus mitmevõistluses saadud kolmanda kohaga, et suudab stabiilselt ka pinge all võistelda. "Carmelil on kodupubliku ja emotsioonide tõttu kodus raske võistelda, kuid ta suutis ennast kokku võtta ning teha kuus katset ilma kaotusteta. See räägib, et stabiilsus ja kindlus on kasvanud," tõdes Mölder.

24. aprillil on selge, kas Eesti iluvõimleja pääseb olümpiale või mitte.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: