Spordi elutööpreemia liigutas 88-aastast Selma Multerit tugevasti ({{commentsTotal}})

Korvpall
Korvpall Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Valitsus otsustas üleeilsel, 11. veebruari istungil määrata riikliku spordi elutööpreemia Selma Multerile. Elutööpreemia suurus rahas on 40 000 eurot. Muuseas, Selma Multeril täitus 20. jaanuaril 88. eluaastat.

Endist korvpallurit ja korvpallitreenerit, spordijuhti ja kohtunikku Selma Multerit (1928) tunnustatakse riikliku spordi elutööpreemiaga teenete eest korvpallivaldkonnas. Selma Multeri pikaajaline sportlaskarjäär algas 1947. aastal Tartu Ülikooli korvpallinaiskonnas, aastatel 1962 kuni 1984 oli ta Eesti korvpalli vanemtreener.

"Heameel, et komisjon hindas ja väärtustas Selma Multeri aastatepikkust pühendumist korvpalli eesrindel ja telgitagustes. Eriti heameel on meil just EKL-i sekretariaadi nimel, sest oli ju Selma aastaid korvpalliametnikuna raugematu innuga nn musta töö tegija, kes andis korvpalli hüvanguks pea kogu oma aja," tähendas EKL-i president Jüri Ratas alaliidu pressiteate vahendusel.

"Selma oli preemia ja tunnustuse üle üliõnnelik, ma julgen öelda ja liigutatud,“ lausus spordiajaloolane Rein Järva, kes tänasel päeval laureaati külastas. "Korvpalliliidu nimel olid külas ka Ants Eek ja Aare Halliko, nii et toimus üsna pidulik väike koosviibimine."

Selma Multeri entusiasm ja sihikindlus aitas sillutada teed rahvusvaheliste võistluste ja kohtunike toomisele Eestisse ning eesti korvpallurite arvukatele medalivõitudele. Ta oli ka ise kõrgelt hinnatud korvpallikohtunik ning oli tegev Moskva 1980. aasta olümpiamängudel. Selma Multer on ühtlasi eesti korvpalliajaloo talletaja, olles Eesti Spordiajaloo Seltsi liige.

Spordi elutöö- ja aastapreemiate üleandmine toimub 24. veebruaril kell 13.30 Teaduste Akadeemia saalis. Lisaks Multeri sai spordi elutööpreemia ka kahekordne olümpiavõitja Erika Salumäe.

Toimetaja: Siim BoikovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: