Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

X-Mängude võitja Kelly Sildaru istus taas koolipinki

Foto: ERR

X-Mängude pargisõidu võitjat Kelly Sildarut tervitas täna varahommikul Tallinna Saksa Gümnaasiumi koolipere. Noor vigursuusataja on ka edukas kooliõpilane ja Saksa Gümnaasiumis on sporti alati ka kõrgelt hinnatud.

Täna kell 7.45 hommikul astus 13-aastane Sildaru Tallinna Saksa Gümnaasiumi trepidest ülesse ning võttis koolikaaslaste muusika ja aplausi saatel vastu nii direktorilt Kaarel Rundult kui klassijuhtajalt suure lillekimbu. "Kelly on väga hea õpilane ja ongi hästi üllatav, et ta õpib väga hästi suure sporditegemise kõrvalt," ütles Sildaru klassijuhataja Külliki Parkler ETV spordisaatele.

Sildarule meeldivad kõige rohkem eesti keele tunnid. "Mulle meeldib meie eesti keele õpetaja," ei varjanud Sildaru, kellel koolis läheb hästi. "Miinuseid mul praegu pole. Olen siiamaani treeningute kõrvalt kõik suutnud ära teha."

Eesti keele õpetaja Anu Kušvid jagas 7. klassi õpilastele eksamiharjutuseks uue teksti ja esimesena hakkas vanarahva rõõmupeo ehk talgute teksti lugema Sildaru. Samal ajal kui Sildaru talgute testi luges, jagas esimest klassist alates talle kehalise tunde andev Ülle Noodla noorematele suuski. Kõik Saksa Gümnaasiumi õpilased ka Kelly käivad Nõmmel suusatunnis. "Meil on koolis oma suusabaas, laenutame siit suusad ning suusakepid ja -saapad," sõnas Noodla. "Paneme lapsed bussi, sõidame kohapeale ning siis tunni või enam õpetame neid, laseme sõita ja pärast toome nad tagasi, peseme puhtaks ning saadame järgmisse tundi."

Lisaks murdmaasuusatamisele koolidevahelistel võistlustel ka kergejõustikus medaleid võitnud Sildaru õpib jätkuvalt neljadele ja viitele ning koolipere usub, et temast ei kasva inimesena vaid kulla tagaajajat.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: