Tuleviku president: duubel annab meeste liiga debüüdi meie noortesüsteemi kasvandikele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viljandi Tulevik
Viljandi Tulevik Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Esiliiga B hooaja eel rääkis Viljandi JK Tuleviku president Raiko Mutle portaalile jalgpall.ee, et meeskonna duubli ridades saab tänavu olema hea kombinatsioon noortest mängijatest ja kogemustest.

Esiliiga B hooaeg algab tänavu 28. veebruaril. Tulevik II kohtub avavoorus võõrsil Tallinna Kalevi duubelmeeskonnaga.

Möödunud hooajal saavutasite II liigas kolmanda koha ning üleminekumängudele viiv teine koht jäi ühe punkti kaugusele. Kas tõus Esiliiga B tasemele oli juba eelmisel hooajal eesmärk?

Kindlasti oli meil sportlikus plaanis soov duubliga kohe kõrgemale liigaastmele tõusta. Pingutasime selle nimel viimse hetkeni, kuid kahjuks jäi tõesti veidi puudu.

Kui tänu paari võistkonna loobumisele saite võimaluse tõusta Esiliiga B tasemele, siis kui raske otsus see oli?

Kui selline tõus meile ikkagi võimaldati, siis pärast väikest mõtlemist ja kaalumist leidsime, et see annab meie klubile ja mängijatele midagi juurde. Tegime duubelmeeskonnas päris arvestatava noorenduskuuri ning ainus kaalumine käis teemal, kas meie mängijate arv on piisav, et nõnda tihedat hooaega vastu pidada. Tulemuste koha pealt me suuri eesmärke ei sea, vaid laseme mängijatel end kvaliteetsemas keskkonnas arendada.

Tuleviku duubelmeeskond mängib esimest korda pärast 2009. aastat kõrgemal kui II liiga. Kas noored on selleks hüppeks valmis?

Meie süsteemist lisandusid umbes kaheksa 15-16 aastast noort, kes teevad meeste liigas debüüdi. Võtsime plaani, et just nemad hakkavad moodustama Tulevik II keskse tuumiku. Nad on kõik väga perspektiivikad ja töökad, kuid eks kogemust ja jõudu on neil veel vähe. Kindlasti saab see olema väga oluline aasta nende arengus.

Kui palju meeskonna koosseis võrreldes möödunud hooajaga samaks on jäänud?

Uutele noortele lisaks hakkavad duublis mänguaega saama esindusest mänguminuteid vajavad mehed ning eelmisel aastal Tulevik II koosseisu paremad ja stabiilsemad mehed. Seega saab koosseis olema ühelt poolt nooruslik ning teisalt lisavad oma kogemusi väärt vanemad mängijad.

Millist eeltööd olete liigakaaslaste osas juba teinud? Keda peate favoriitideks ning keda loodate kindlasti edastada?

Meie esmane eesmärk antud liigas pole kindel tabelikoht, vaid arendada oma noori ning mängu üldpilti. Seega pole meie jaoks ka väga suurt tähtsust selles, kes meile liigamängus vastu tuleb. Peame keskenduma oma sooritusele ja jälgima, et kõik viiksid ellu neid ideid, mis on treenerite poolt ette antud. Eks siis vastavalt oma kvaliteedile saame ka teada, mis positsiooni väärilised lõpuks oleme.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: