Suusaliit toetab tänavu Sildarut 25 000 euroga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kelly Sildaru saabus koju
Kelly Sildaru saabus koju Autor/allikas: Rene Suurkaev/ERR

Eesti Suusaliit pöörab tippspordi kõrval järjest enam tähelepanu järelkasvule kõikidel aladel ning uute alade populariseerimisele.

Eesti Suusaliidu presidendi Andreas Laane sõnul on Kelly Sildaruga sõlmitud Suusaliiduga koostöös esimesed sponsorlepingud 2013. aasta novembris. "Alates 2015. aasta detsembrist on Sildaru lisatud Eesti Olümpiakomiteest olümpiaettevalmistuse D-taseme toetust saavate sportlaste nimekirja, lisaks on ta EOK projekti "Märka järgnevat põlvkonda" stipendiaat. Oleme Kelly Sildarule küsinud ja saanud toetust niipalju kui hetkel see kehtiva Eesti spordisüsteemi kaudu võimalik on," lisas Laane.

Lumelaua ja freestyle suusatamise alakomitee esimehe Kalle Pallingu sõnul on 2013. aasta novembrist kuni käesoleva aastani Sildarut toetatud pea 125 000 euroga. "See summa koosneb igakuisest treeningtoetusest, riigieelarvelisest sihtfinantseerimisest ja kõige suurema osana sponsorlepingutest, mida Sildaru meeskonnal​ koostöös alakomiteega on õnnestunud sõlmida. Sildaru peasponsorite, 4Energia ja Starmaniga oleme sõlminud mitmeaastased lepingud, eesmärgiga tagada sportlasele kindlustunne ja kvaliteetne treeningettevalmistus PyeongChangi olümpiamängudeks 2018. aastal," selgitas Palling. Täna toimunud juhatuse koosolekul otsustas Eesti Suusaliit 2016. aasta eelarves eraldada Sildarule 25 000 eurot, lisas Palling. Suuremateks Kelly Sildaru toetajateks Eestis on seni olnud veel Viking Cranes, Tallinna Sadam, Napal, Rahva Raamat ja Saare Deli Food.

Lumelaud, freestyle suusatamine ja mäesuusatamine on muutunud noorte seas järjest populaarsemaks, mis tähendab, et ka suusaliit peab veelgi enam panustama järelkasvule ja tingimuste loomisele ka nendel aladel. Töö selle nimel käib. Oleks vaid lumeolud paremad.

Mäesuusatamise alakomitee juht Reet Hääl: "Mäesuusatamise alakomitee prioriteediks on noortesport ja perspektiivikate noorte toetamine. Eelmise ja käesoleva hooaja eelarve on mäesuusatamisel kokku 89 000 eurot, mis koosneb riigieelarvelisest sihtfinantseerimisest, EOK toetusest ja sponsorsummadest. Heameel on, et 2014. aastal loodud Alpine Ski Team Estonia (ASTE) projekt, mille pikem eesmärk oli Eesti mäesuusakogukondade ühendamine saavutusspordi toetamiseks ning mäesuusaentusiastide kaasamine ala arengusse on tänaseks elujõuliselt käima läinud. Nii oleme saanud finantseerida meie perspektiivikaid noori eesotsas Austrias õppiva Tormis Lainega, kes saavutas möödunud nädalavahetusel mainekal Borrrufa FIS Children mäesuusavõistlusel Andorras U-16 vanuseklassis kolmanda koha ja õpib käesoleva õppeaasta algusest Austria Stamsi koolis, mille lõpetanute seas on kümneid olümpiavõitjaid ning maailmameistreid."

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: