1182 Tallinn sai Lätis valusa lõpuga mängus napi kaotuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Howard Frier ja Mailis Pokk
Howard Frier ja Mailis Pokk Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Naiste korvpalli Eesti-Läti ühisliigas sai 1182 Tallinn pühapäeval võõrsil valusa kaotuse Vega1/Liepaja naiskonnalt 69:71 (32:42). Ainsana Eesti klubidest maitses nädalavahetusel võidurõõmu Tartu Ülikool/Kalev.

Kohtumine Liepajas oli pingeline algusest lõpuni. Poolaeg kuulus küll kümne silmaga lätlannadele, kuid kolmanda veerandi võit 24:15 tõstis 1182 lootused taas kõrgele. Kolmandal veerandil Birgit Piibur esmalt viigistas ning seejärel viis ta vabavise ka 1182 juhtima, kuni Liepaja tablool taas skoori kohendas.

Viimasel veerandil oli 1182 tagaajaja osas, ent kolm ja pool minutit enne lõpp tabas Pirgit Püü läbimurdel ning vabavise otsa ning Eesti meisterklubi oli ees 68:67. Mängust eestlannad enam punkte juurde ei saanudki. Lõpus ei tabanud Piibur, Mailis Pokk, samuti Marit Maaring, viimane ei tabanud ka kumbagi vabaviset, pallikaotuse tegid Pokk ja Maaring.

Protokoll näitab, et 1182 tegi 24 pallikaotust (Liepaja 20), lauas oli 1182 parem 37-35. Kahepunktivisked aga kuulusid Liepajale 49 % - 42 %, samas kolmesed 1182-le 50 % - 28 %.

Daiga Line tõi võitjaile 17 punkti, Ieva Vitola 17 silma ja 9 lauapalli, Kristine Silaraja 15 punkti, 10 lauapalli ja 6 söötu, Kristina Petermane 14 punkti. 1182 paremad olid Mailis Pokk 20 punkti ja 5 lauapalliga, Laina Mesila-Kaarmann tõi 13 silma ja 8 lauapalli, Birgit Piibur 12 punkti, Shaquanda Wiggins 8 silma ja Pirgit Püü 5 punkti ja 8 söötu.

1182 peatreener Howard Frier lausus: "Tundus küll, et olime väsinud ja kaotasime olulistel momentidel keskendumise. Aga mul on hea meel, kuidas me võitlesime mängu lõpuni. Parema alguse üle oleksin küll rõõmus olnud, aga nii mõnikord läheb. Meil on sel hooajal juba mitu sarnast kaotust ja loodan, et nendest saame koos õppida, kuidas paremini mängud lõpetada. Liepaja on meiega samast klassist väga hea naiskond, juba ootame, millal nende vastu jälle mängida!"

Laupäeval kaotas Audentese SG/Noortekoondis võõrsil LU-le 51:82. LU parim oli Liene Stalidzane 16 punkti ja 5 sööduga, Audentese poolel tõi Sandra Tael 19 silma ja 5 lauapalli.

Tartu Ülikool/Kalev alustas Läti turneed laupäeval kaotusega Läti U-16 koondise vastu tulemusega 73:76 (37:36). Kui mängida jäi 1.39, vähendas Kadri Uiga kolmene tartlaste kaotusseisu 73:75-le. Seejärel oli paar korda pall ka Kalevi käes, kuid probleeme tekkis viskele saamisega ning lätlased vormistasid vabaviskejoonelt lõppseisu.

Mara Mote tõi vastaste liidrina koguni 37 punkti, Kalevil Nele Laurimaa 19 punkti, Kadri Uiga 15 silma ja 19 lauapalli, Johanna Eliise Teder 14 silma ja Eleriin Vaino 12 punkti.

Pühapäeval alistas TÜ/Kalev võõrsil SK Cesise 56:51 (33:25). Laud Kalevile 51-40, korvisöödud 16-6, pallikaotusi Tartul 26 Cesise 20. Nele Laurimaa tõi 15 punkti, Kadri Uiga 12 silma ja 13 lauapalli.

Liidrite duellis Ida-Soomes kaotas Lappeenranta Catz Riia TTT-le 56:59 (32:33). Chandrea Jones tõi Catzi kasuks 20 punkti, Jelena Rešetko lisas 13 silma ja 7 lauapalli. TTT poolel olid edukamad Ieva Kraština 15 punkti, Kristen Mann 14 silma ning 10 lauapalliga ja Ieva Kulite 12 punkti ning 16 lauapalliga.

Toimetaja: Siim Semiskar