Pühapäeval peetakse Eesti talvised kergejõustiku karikavõistlused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sisekergejõustik
Sisekergejõustik Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Tänavusele muudetud formaadiga kergejõustiku Eesti talvistele karikavõistlustele registreerunute arv on ligi pooltuhat kergejõustiklast.

Uues formaadis Eesti karikavõistlustel võisteldakse individuaalarvestuse põhiselt ning nüüd on klubidel võimalus aladele välja panna sportlasi nii palju kui soovi on. Seega on oodata, et pühapäeval muutub Lasnamäe Kergejõustikuhall tõeliseks mesitaruks.

Stardis on Rio olümpiamängude ja Amsterdami EM-koondislasi ning ka mitmed tänavuse juunioride MM-koondise lootused.

Esinduslik on Eesti karikavõistlustele registreerunud mitmevõistlejate nimekiri. Oma vormi üksikaladel testivad 2016. aasta Amsterdami EM-i ja Rio olümpia mitmevõistluse koondise kandidaadid:

Janek Õiglane (Audentese SK) - 60m sprint ja kuulitõuge;
Taavi Tšernjavski (SK Elite Sport) – kuulitõuge;
Kristjan Rosenberg (EMÜ SK) – kõrgus- ja teivashüpe.

Samuti on stardis 2017. aasta Euroopa mitmevõistluse võistkondlike meistrivõistluste koondise kandidaadid:

Rauno Liitmäe (KJK Saare) – 300m
Ramo Kask (SK Leksi 44) – teivashüpe
Mikk Meerents (Tallinna SS Kalev) – 60m tj ja teivashüpe;
Martin Sisas (Audentese SK) – 60m tj ja teivashüpe

Lisaks esinduslikule mitmevõistlejate nimekirjale on pühapäeval stardis olümpiakoondislane Jaak-Heinrich Jagor (Tartu SS Kalv) - 300m; Amsterdami EM-koondise kandidaadid Henrik Kutberg (Audentese SK) – kaugushüpe, Jekaterina Patjuk (Tartu Ü ASK) – 3000m, Anu Teesaar (Nõmme KJK) – kuulitõuge, Maarja Kalev (Tartu Ü ASK) – 60m.

Põnevust pakuvad kindlasti ka tänavusuvise juuniori MM-koondise kandidaatide stardid:

Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) - 60m ja kõrgushüpe
Robin Nool (SK Elite Sport) – 300m ja teivashüpe
Kristjan Joosep (Tartu SS Kalev) – 300m
Marite Ennuste (Kuusalu SK) – 60m tj ja kõrgushüpe
Kreete Verlin (SK Fortis) – 60m tj
Hanna Mai Vaikla (SK Lõunalõvi) – 60m tj ja kaugushüpe
Sander Moldau (KJK Vike) – teivashüpe
Martin Moldau (KJK Vike) – 60m tj;
Jander Heil (KJS Sakala) - kuulitõuge

Tasavägiseid lahinguid võib oodata mitmevõistlejate vahel meeste teivashüppes, aga ka meeste 60m tõkkesprindis, kus lisaks mitmevõistlejatele stardis Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalevi) ning värske Eesti Kergejõustikuliidu kiirjooksu alarühma juht Rauno Kirschbaum (SK Altius).

Meeste 60m sprindis on Audentese SK kiireimad - Richard Pulst ja Kaspar Mesila vastamisi Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi teravaimate - Mikk-Mihkel Nurgese, Jakob Goroško ja Markus Ellisaarega.

Naiste 60m sprindis konkureerivad omavahel ennekõike mullune Praha sise-EM-i koondislane Maarja Kalev ning mullune Eskilstuna U-20 EM-i koondisane Õilme Võro (KJK Lõunalõvi).

Tänavusuvise U-23 Põhja- ja Baltimaade MV koondise tugevaimatest kandidaatidest asuvad karikavõistlustel võistlema Reena Koll (KJK Visa) – teivashüpe; Karl Koha (Audentese SK) – kuulitõuge.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: