Djokovic vajas veerandfinaali pääsemiseks maratonimatši võitmist ({{commentsTotal}})

Novak Djokovic
Novak Djokovic Autor/allikas: AFP/Scanpix

Maailma esireket Novak Djokovic teenis Austraalia lahtiste meesüksikmängu neljandas ringis väga raske võidu, kui alistas prantslase Gilles Simoni enam kui nelja ja poole tunni pikkuse kohtumise järel 6:3, 6:7 (1:7), 6:4, 4:6, 6:3.

Otsustavas setis murdis Djokovic prantslase pallingu algul neljandas ja seejärel ka kuuendas geimis, minnes juhtima 5:1, aga Simon ei olnud veel alla andnud. Kõigepealt murdis ta ühe servi tagasi ja kaheksandas geimis päästis ka kaks matspalli ja võitis sellegi geimi. Üheksandas geimis oli tema jõud aga otsas ja Djokovic võitis selle kuivalt.

Järgmises ringis läheb serblane kokku seitsmendana asetatud jaapanlase Kei Nishikoriga, kes lülitas konkurentsist prantslase Jo-Wilfried Tsonga numbritega 6:4, 6:2, 6:4.

Võidu teenis ka tšehh Tomas Berdych, kes oli üle hispaanlasest Roberto Bautistast 4:6, 6:4, 6:3, 1:6, 6:3 ja läheb veerandfinaalis kokku kas kolmandana paigutatud Roger Federeri või belglase David Goffiniga.