Eesti epeenaiskond võitis Barcelonas MK-etapi!

{{1453624345000 | amCalendar}}
Kristina Kuusk, Julia Beljajeva, Irina Embrich, Erika Kirpu
Kristina Kuusk, Julia Beljajeva, Irina Embrich, Erika Kirpu Autor/allikas: Augusto Bizzi

Eesti epeenaiskond (Irina Embrich, Julia Beljajeva, Erika Kirpu, Kristina Kuusk) võitis Barcelonas toimunud MK-etapi. Finaalis alistati Venemaa 26:22.

Finaal algas venelannade dikteerimisel. Violetta Kolobova võitis esimese minimatši Kirpu vastu 5:0 ning Ljubov Šutova viis venelannad Embrichi vastu veheldes ette 9:1. Seejärel vähendas Beljajeva Eesti kaotusseisu viiele ja Kirpu kolmele torkele. Beljajeva 7:2 võidu järel Kolobova üle oli aga Eesti juba ees 15:13 ning edu suudeti lõpuni hoida.

Esimeses ringis sai Eesti tulemusega 45:23 jagu Hispaaniast. Kaheksandikfinaalis jätkasid eestlannad edukalt ja alistasid otsese konkurendi olümpiakoha pärast, Prantsusmaa koondise 37:28. Embrich kaotas küll esimese matši Marie Candassamyle 2:5, kuid neljandas matšis viis Julia Beljajeva eestlannad 8:9 kaotusseisust 11:9 juhtima ja enam edu käest ei antud. Viimases vastasseisus kohtus Embrich Lauren Rembiga, kellele ta individuaalturniiri veerandfinaalis oli alla jäänud. Eestlannad alustasid eduseisult 21:15 ja lõpuks olid võidunumbrid 37:28.

Eesti koondise edu jätkus ka veerandfinaalis tugeva Rumeenia vastu, kes alistati tagasihoidliku skooriga 16:11. Nelja esimese matši järel oli seis vaid 1:0 rumeenlaste kasuks ja järgnevalt kiskus seis halvaks, sest enne Embrichi ja Simona Ghermani matši juhtisid rumeenlannad 7:5. Siis suutis aga Eesti esinumber kohtumise käiku otsustavalt muuta, võita vastasseisu 11:4 ja kokkuvõttes 16:11.

Poolfinaalis eestlannade edu jätkus ja Lõuna-Korea naiskond alistus 28:17. Eestlased oli selles kohtumises algusest peale ülekaalus ja seisult 14:10 viimast matši alustanud Embrich ei vääratanud. Seejuures tuleb Eestil korealannadele siiski "aitäh" öelda, sest just nemad peatasid veerandfinaalis meie konkurendid Itaaliast 44:33.

Toimetaja: Siim Boikov, Ivo Dobkevitsch