Urmas Välbe jagas teadmisi Eesti mäesuusatajatele ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Venemaa murdmaasuusatamise koondise hooldepealik Urmas Välbe jagas hiljuti oma teadmisi mäesuusatamise juunioride maailmameistrivõistlustele sõitvatele Eesti võistkonna treeneritele ja hooldemeestele.

Tõnu Valduri eestvedamisel peetud koolitus on kindlasti ka heaks näiteks suusa-alade vahelisest koostööst. Koos Urmas Välbega jagasid oma teadmisi ka Sergei Lopuhhin ja Eesti koondise hooldemees Meelis Aasla. Huvi oli igatahes suur - diskussioonid käivitusid vaata et igal sammul. Muidugi, mäesuusatamises on kiirused teised, aga määrded on samad, mõned erinevused loomulikult on. Aga - just Sotši lume- ja ilmaolude kogemus on Välbel mõistagi meeletu. Ja seal juunioride mäesuusa MM peetaksegi.

"Enne Sotši olümpiamänge seal testiti neid mustreid ja pulbreid ja parafiine nii et paha hakkas," sõnas Välbe ETV-le. "Kui see ilm kõik sama on nagu tookord, siis on terve kohvritäis infot kaasa anda."

"Me käituks väga rumalalt, kui me ei kasutaks sellist võimalust, mis meil on," lausus Eesti suusaliidu mäesuusatamise alakomitee liige Jaak Luik. "Sellise vaese mehe võimalus kasutada rikaste meeste know-how'd läbi meie meeste - see on super!"

19 aastat tagasi ka mäesuusatamises Eesti meistrivõistlustelt medali võitnud Urmas Välbel oli hea meel, et alal on fanaatilisi eestvedajaid, kuid suusanõlvadest tuntakse meil suurt puudust. Ka Tallinnas. "Tegelikult oleks vaja vanaks lume alla panna ja kõik need koolid saaks proovida," leidis Välbe. "Eriti väiksed lapsed."

Oma praegusel töökohal, Venemaa murdmaakoondise hooldepealikuna - oled meeste tööga rahul? "Hooldemehi on rohkem kui Norras või kus. Meil on palgal 20 hooldemeest, kes korraga maailma karikal ei ole, aga 18 oli talve alguses kohal. Võrreldes Norraga, kel oli ainult 14. Mida ei ole, ei ole tulemusi. Mina paneks selle kivi kohe treenerite kapsaaeda."

Toimetaja: Siim BoikovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: