Alustavate jalgpallikohtunike arendamiseks loodi uus meetod

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jalgpallikohtunik Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eelmisel aastal oli Eesti Jalgpalli Liidus (EJL) kirjas 342 aktiivset kohtunikku ehk sellist õigusemõistjat, kes teenindas aasta jooksul enam kui viit mängu. 2015. aasta tõi kaasa ka mitmeid uuendusi.

„Ühe uuendusena tõime sisse praktikavõimaluse kohtunike kooli lõpetajale. Kutsusime ühele mängule 6-8 uut abikohtunikku, kes teenisid väljakul võrdselt minuteid. Koos värskelt kooli lõpetanud kohtunikuga liikus kaasa instruktor, kelle kohuseks oli anda kohest tagasisidet,“ rääkis EJLi kohtunike koolitusjuht Hannes Kaasik.

„Viisime seda läbi just naiskohtunike seas, et nende esimesed sammud koolipingist reaalsesse tegevusse oleksid võimalikult hästi toetatud. Uus lähenemine õigustas ennast ning jätkame sellega ka sel aastal,“ lisas Kaasik.

Esmakordselt viidi mullu 32 huvilise osalusel läbi saalijalgpalli kohtunike kool, mida juhendas FIFA kategooria saalijalgpalli kohtunik Ainar Kuusk.

Möödunud aastal jagati kohtunikud viide gruppi. Ühe grupi moodustasid naiskohtunikud, mehed jaotati nelja tugevusgruppi. Kõige tugevamast, TOP grupist, määratakse kohtunikud ka Premium liiga mängudele.

Kõik aktiivsed kohtunikud peavad vähemalt korra aastas käima täiendkoolitusel. Möödunud aastal suurendati aga nende kohtunike arvu, kes käivad aastas koos vähemalt kolm korda, enam kui sajale.

Jalgpallikohtunike baaskursusel „Kohtunike kool“ osales mullu 141 inimest. „Viisime neid läbi kahel korral Tallinnas, korra Tartus, Pärnus, Põltsamaal ja Rakveres. Samuti läbis kooli Arte Gümnaasiumi jalgpalliklassi uus lend. Kohtunikuks õppima ei tulda ainult suurest soovist kohtunikuks saada, vaid ka sellepärast, et lihtsalt sellest suurepärasest mängust rohkem teada saada. Nii osales meie baaskursustel ajakirjanikke, treenereid, fänne ning erinevate jalgpalliklubide mängijaid, kes hakkasid oma klubi juures noortemängude kohtunikuna tegutsema,“ sõnas Kaasik. Aktiivseteks kohtunikeks said 141-st lausa 90.

Möödunud aastal korraldati kohtunikele 13 täiendkoolitust, füüsilise teste ning 2014. aastal alguse saanud Godfatheri programmi kohtunikud osalesid ka kolmepäevases laagris Põltsamaal.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: