Ott Järvela: pallimängijad hakkavad parimate hääletuses üha rohkem esile tõusma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ETV

Eesti spordiajakirjanikud hääletasid lõppeva aasta parimateks sportlasteks Epp Mäe ja Mart Seimi.

Eesti Spordiajakirjanike Seltsi 65-st liikmest, kellest 8 auliikmed, tegi hääletamisel kaasa 46. Kõige enam üksmeelt oli aasta meessportlase valikul - Mart Seim sai 38 esikohta. Talle järgnesid Heiki Nabi, Ragnar Klavan, Gerd Kanter ning Kert Toobal. Üldse mahtusid valikusse 19 meest.

Ega Epp Mäe naistest 33 esikohaga meeste parimale suurt alla ei jäänudki. Esikohti teenisid veel Anett Kontaveit (6) ning Erika Kirpu järel ja Katrina Lehise ees neljanda koha saanud Kelly Sildaru (7).

Aasta võistkonna valikul jäi päris korralikus konkurentsis peale sõudmise paarisneljane võrkpallikoondise ees. Treeneritest hinnati kõrgeimalt Alar Seimi panust - Gheorghe Cretu ja Matti Killingu ees.

"Nii tänavust valikut kui ka viimaseid 4-5 aastat iseloomustab see, et pallimängijad hakkavad nii mees- kui naissportlaste arvestuses üha rohkem esile tõusma. Meil on (meestest) esiviisikus juba kaks pallimängijat, kes mõlemad said ka esikohti," rääkis ETV spordiuudistele ESAS juhatuse liige ja häältelugemiskomisjoni esimees Ott Järvela.

Täna keskööks lõppenud rahvahääletusel osales ligi kahe kolmandiku võrra rohkem inimesi kui eelmisel aastal.

"Seda on palju ja selle üle on meil väga hea meel. See näitab ka Eesti spordi taset, et see on väga paljudele inimestele positiivselt mõjunud. Igal inimesel on oma arvamus ja eestlased on ju spordirahvas olnud ja nad annavad oma hääle," arvas EOK peasekretär Siim Sukles.

Aasta parimad selguvad kolme osapoole, rahva, alaliitude ja spordiajakirjanike, hääletamise tulemuste kogusummana ning avalikustatakse 27. detsembri õhtul spordiaasta tähtede galal.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: