Ajakirjanikud valisid aasta sportlasteks Mart Seimi ja Epp Mäe ({{commentsTotal}})

{{1450693823000 | amCalendar}}

Eesti Spordiajakirjanike Selts valis 2015. aasta meessportlaseks MM-il pronksmedali teeninud tõstja Mart Seimi ja naissportlaseks maadluse MM-il pronksmedali võitnud Epp Mäe.

Meeste arvestuses järgnesid Seimile maadleja Heiki Nabi, jalgpallur Ragnar Klavan, kergejõustiklane Gerd Kanter ja võrkpallur Kert Toobal.

Aasta naissportlase arvestuses tuli Mäe järel teiseks tennisist Anett Kontaveit, kolmandaks vehkleja Erika Kirpu, neljandaks vigursuusataja Kelly Sildaru ja viiendaks vehkleja Katrina Lehis.

Aasta võistkonnaks valiti MM-il pronksi võitnud sõudmise paarisaeruline neljapaat, kellele järgnesid meeste võrkpallikoondis, epeenaiskond, epeemeeskond ja Rahvuste motokrossil neljandaks tulnud koondis.

Parima treeneri valimistel eelistati Mart Seimi isast juhendajat Alar Seimi, kes edestas hääletusel võrkpallitreener Gheorghe Cretut ja sõudmistreener Matti Killingut.

Tulemused:

Aasta meessportlane:
1. Mart Seim (38 esikohta), 2. Heiki Nabi, 3. Ragnar Klavan (6 esikohta), 4. Gerd Kanter (1 esikoht), 5. Kert Toobal (1 esikoht).
6. Tanel Laanmäe, 7. Rein Taaramäe, 8. Raul Must, 9. Ralf Aron, 10. Aigar Leok, 11. Rasmus Haugasmägi, 12. Tanel Kangert, 13. Janek Õiglane, 14. Rasmus Mägi, 15.-16. Magnus Kirt, Sergei Zenjov, 17.-19. Sten Priinits, Mihkel Aksalu, Ott Tänak.

Aasta naissportlane:
1. Epp Mäe (33 esikohta), 2. Anett Kontaveit (6 esikohta), 3. Erika Kirpu, 4. Kelly Sildaru (7 esikohta), 5. Katrina Lehis.
6. Merike Anderson, 7. Saskia Alusalu, 8. Ingrid Puusta, 9. Kristina Koroljak, 10.-11. Grit Šadeiko, Irina Embrich.

Aasta võistkond:
1. Sõudmise paarisaeruline neljapaat (22 esikohta), 2. Eesti meeste võrkpallikoondis (16 esikohta), 3. Eesti epeenaiskond (5 esikohta).
4. Eesti epeemeeskond, 5. Eesti motokrossimeeskond (1 esikoht), 6. Madis Abel - Aleksandra Galkina (1 esikoht), 7. Eesti korvpallikoondis (1 esikoht), 8.-12. FC Flora, Ott Tänak - Raigo Mõlder, U-18 malevõistkond, epeevõistkonnad, Estonian ACE Adventure Team.

Aasta treener:
1. Alar Seim (31 esikohta), 2. Gheorghe Cretu (12 esikohta), 3. Matti Killing (2 esikohta).
4. Ahto Raska, 5. Igor Tšikinjov, 6. Kaido Kaaberma, 7. Tõnis Sildaru (1 esikoht), 8. Tiit Sokk, 9. Norbert Hurt, 10.-12. Marko Asmer, Markko Märtin, Henn Põlluste.

Toimetaja: Siim Boikov



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: