Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Neli harrastusjalgpallurit andsid positiivse dopinguproovi

Jalgpall
Jalgpall Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Neli Eesti tugevuselt neljandas liigas mängivat harrastusjalgpallurit andsid positiivse dopinguproovi. Nende uriiniproovist tuvastati metüleendioksüamfetamiini ehk ecstasyt ning lubatust kõrgem kanepi sisaldus.

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) koostöös Eesti Antidopinguga (EAD) viisid varasemalt kogutud informatsiooni põhjal 11. oktoobril toimunud II liiga Ida/Põhi piirkonna mängul läbi sihttestimise, mille käigus kontrolliti 8 Tallinn C.F. võistkonna mängijat. Testide vastused saabusid 12. novembri õhtul, EAD distsiplinaarkolleegium kogunes 16. detsembril. Kui ecstasy puhul kehtib dopingutestis nulltolerants, siis kanepiga see nii pole, vaid on lubatud kuni 180 ng/mL kohta.

"Tallinn C.F. meeskond palub vabandust spordiüldsuselt antidopingualaste reeglite rikkumise eest. Tallinn C.F. meeskonnas valitseb igasugune nulltolerants sellise käitumise kohta. Klubi eemaldab reegleid rikkunud mängijad meeskonnast. Mängijad tunnistavad oma süüd ja võtavad karistuse omaks. Mõistame, et narkootilistel ainetel ei ole spordis, ka harrastustasemel kohta ja oleme meeskonnast vastavad mängijad eemaldanud. Hindame EJL-i ja EAD tööd ja koostööd mõlema organisatsiooniga selle juhtumi lahendamisel kõrgelt," märkis Tallinn C.F. juhtkond omapoolses avalduses, mis saadeti ajakirjanikele.

"EJL sai hooaja jooksul mitu signaali võistkonnaga seotud probleemidest, muuhulgas ka ebatavalistest olukordadest ning agressiivse või vägivaldse käitumise eest teenitud eemaldamistest. Meie üks ülesanne on tagada, et ka harrastustasemel osalejad saaksid mängurõõmu ja võistluspinge kätte turvalises keskkonnas. Niipea kui saime väga konkreetse info võimalikust süsteemsest ja arvestatavat osa võistkonnast puudutavast narkootikumide tarvitamisest - info edastati meile mitmes jaos 29. septembrist kuni 5. oktoobrini -, võtsime ühendust Eesti Antidopinguga, kes viis järgmisel liigamängul läbi sihttestimise. Narkootikumide, sh kanepi tarvitamine on väga tõsise probleemina üles kerkinud Eesti ühiskonnas ja jalgpall ei seisa ühiskonnast kuidagi eraldi – see, mis tõusis teravalt päevakorda näiteks ajateenistusse kutsututega, on nähtav ka teistes eluvaldkondades," kommenteeris juhtumit Eesti Jalgpalli Liit.

"Narkootilised ained on spordis keelatud, sest kahjustavad tervist ja spordi vaimu. Loodetavasti kirjeldab praegune juhtum ehedalt, kuidas kontrollimatu narkootiliste ainete tarvitamine võib mõjutada sportlikke tulemusi ja et kanepi legaliseerimisel oleks ebameeldivad tagajärjed. Dopinguvastane koodeks kehtib ka harrastussportlastele ja nende testimine ei ole midagi erakordset," kommenteeris Eesti Antidoping.

Lisaks Eesti Antidopingu poolt määratud karistustele konkreetsete mängijate suhtes menetleb juhtumit ka jalgpalliliidu distsiplinaarkomisjon, kes võtab seisukoha meeskonna suhtes – vastavalt dopinguvastastele reeglitele tuleb vähemalt kahe sama võistkonna liikme positiivse proovi puhul sanktsioneerida kogu tiimi.

Vastavalt protseduurireeglitele saab konkreetsetele mängijatele määratud karistused ja nende nimed avaldada alles pärast apellatsiooniaja lõppu.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: