TÜ/Kalevile kodus raske kaotus, treener kahtlustab võiduhirmu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

1182 Tallinn - Tartu Ülikool/Kalev
1182 Tallinn - Tartu Ülikool/Kalev Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Korvpalli naiste Eesti-Läti Ühisliigas pidi Tartu Ülikool/Kalev vastu võtma valusa kaotuse Riia TTT Juunioritelt 61:68. Tartlannade jaoks on mängud liigas ses aastanumbris läbi, saaga jätkub jaanuaris. Tartu Kalevi noori saab aga näha karikafinaalides.

Kalev kaotas poolaja punktiga - 35:36. Kolmandal veerandil oli Tartu esindus valdavalt dikteerivaks pooleks, kuid jäi otsustava veerandi eel nappi kaotusseisu. Viimase veerandi kaotas TÜ/Kalev 6:10 ja kogu mängu seitsme silmaga. Seega tuleb mõelda ja küsida: miks viimase kümne minutiga visati vaid kuus punkti?

"Naiskond võitles hästi, kuid polnud ka meil kõige parem päev," sõnas kokkuvõtteks tartlaste peatreener Kaire Asi. "Olime ise rumalad ja tegime vastasele kingitusi. Võitu meile pakuti, kuid vastu võtta me seda ei suutnud. (Mõtleb) Eks see "vana hea" võidurhirm tuli peale... Meil kui treeneritel, usun, oli sellest tänasest kaotusest kõige rohkem kahju, sest nägime, et reaalne šanss oli olemas. Tegi suisa vihaseks!"

25. minutil oli Tartu Kadri Uiga viske järel ees 47:42. Ka viimase veerandi keskel tuli naiskond tagant järele ning kahandas lätlannade edu 3-4 silmale, kuid rohkemat enam ei suutnud. "Lühidalt öeldes oli meil mängus kaks mõnna: esimese poolaja lõpp, kus 6-8-punktisest eduseisust jäime ühega miinusesse. Teine mõõn oli mängu viimased kolm-neli minutit."

Asi jätkas: "Ei olnud TTT noortel parim päev - neil ei läinud vabavisked, ja nii ka meil ei läinud vabavisked. Ei läinud neil kolmesed, ei läinud ka meil kolmesed. Olengi tähele pannud, et kui kooliõpilastel toimub mäng nädala sees, on teravust-värskust vähem ja tüdrukutel on pea kuidagi laiali otsas."

TTT Juuniorid võitsid laua 48-42, korvisöödud Tartule 16-12, pallikaotusi oli Kalevil 20, TTT-l 19. Kahepunktivisked TTT kasuks 49 vs 44 %, kolmesed TTT-le 21 vs 17 %, vabavisked Tartule 60 vs 52 %.

Kalevi poolel tõi Kadri Uiga 17+6+2, Johanna Eliise Teder 10+3+4, Nele Laurimaa 11+2+4, Doris Park 6+7lp, Sandra Reinvald 4+11lp.

Kaire Asi vastuseks tähelepanekule, et TÜ/Kalev on näidanud viimasel ajal päris korralikku korvpalli - "Eks meie mäng peabki paremuse suunas liikuma. Noored on - igaüks omamoodi, oma šoki üle elanud. Mõni ehk veel ei ole, aga protsess käib. Ega see kerge ei ole, pean silmas üleminekut U16 Eesti meistrivõistlustelt ühisliigasse."

"Ka positsioonide koha võib öelda, et meil pole Eesti mõistes väga nõrka kohta - kõik positsioonid on enam-vähem täidetud. Pigem sõltub meie mäng palju sellest, milline on parasjagu Laurimaa vorm, milline on Uiga tervis - on ta ju meil sageli siin haige olnud, ning kuidas saavad oma ülesannetega hakkama tagumised mängijad. Keegi eelnimetatutest pole veel parimat vormi tänavu näidanud, nii et on mida püüda."

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: