Eesti naiskonnad said Läti turneelt kolm võitu ja neli kaotust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Howard Frier ja 1182 Tallinn
Howard Frier ja 1182 Tallinn Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Kõik neli naiste Eesti-Läti korvpalli Ühisliigas osalevat klubi mängisid sel nädalavahetusel Lätimaa pinnal. Kokkuvõttes jäi skoor 3-4 eestlannade kahjuks.

Kõige olulisemates mängudes jäi 1182 Tallinn alla Vega1/Liepajale 66:76 ning Tallinna Ülikool mõneti üllatuslikult Riia TTT Juunioridele 61:66. TLÜ poolel ei saanud osaleda nende liider Mirjam Nikolai. See tähendab, et 1182 langes tabelis kolmandaks ning TLÜ viiendaks.

Oodatud 1182 mõõduvõtt Liepajas kujunes tasavägiseks ja põnevaks. 1182 võitis poolaja 35:30 ning juhtis punktiga ka enne otsustavat veerandaega. Kuid kohe neljanda veerandi algul tabasid kogenud Kristine Silaraja ja kaks korda Ieva Vitola, viies lätlannad ette 58:52. Pirgit Püü, Marit Maaring ja Annika Köster hoidsid 1182 pinnal, viimase korv 36-minutilise mängu järel tõi tabloole meie poolt vaadates seisu 62:64.

Kohe seejärel tabas Silaraja lähedalt ning Ilze Jakobsone kaugelt ning kui mängitud oli 38.47, viis Kristina Petermane kolmene Liepaja ette 72:64. Sellega oli mäng otsustatud.

1182 peatreener Howard Frier jäi kokkuvõttes mõõdukalt optimistlikuks: „Oli hea mäng. Tiimid olid mõlemad võrdsed ja käis punkt-punkti mäng. Minu käe alla vist jäime veidi liiga kauaks maa-alasse ja nad tabasid selletõttu olulised kolmesed. Mõned üsna tavalised või ka lihtsad punktid jäid teatud olukordadest puudu, aga sellest hoolimata oli meil võimalus võita. Nemad olid lõpus siiski täpsemad. Aga olen rahul tüdrukute panusega ja kindlasti õpime sellest kaotusest!”

Laud Liepajale 40-39, korvisöödud aga koguni 24-9, pallikaotusi oli Liepajal 19, 1182-l 13. Kahesed Liepaja kasuks 46 vs 41 %, kolmesed 41 vs 9 % (neil 27/11, meil 11/1), vv 1182 kasuks 92 vs 74 %.

Kristine Silaraja tõi võitjaile 21+10+5, Ieva Vitola 27+3+3, Ilze Jakonsone 10+6+9, Kristina Petermane 10+10+3. 1182 edukamad olid: Pirgit Püü, pildil 17p, 36 minutit mänginud Annika Köster 12+9+3, Birgit Piibur 11p, Shaquanda Wiggins 8+8+2 (visked 15/4), Janett Perv 6p ning Mailis Pokk 4+4lp (8/1).

Teises tänases tabeliseisu mõjutanud kohtumises kaotas Tallinna Ülikool Riias TTT Juunioridele 61:66. Poolaeg kuulus TTT järelkasvule 36:31. Kolmanda veerandi neljandal minutil viis Kaia Kosk küll sel väljasõidul ilma Mirjam Nikolaita mänginud TLÜ ette 41:37, kuid see põgus edu kuivas kiirelt kokku. Peamiselt Marianna Klavina punktidest möödus TTT taas.

Neljandal veerandil pääses TTT Digna Strautmane kolmesest juhtima 60:54 (36. min) ning sealt edasi TLÜ enam ohtlikult lähedale ei pääsenud. Viis sekundit enne kohtumise lõppu tabas Greeta Üprus kolmese – 61:66.

TLÜ peatreener Janne Rits tõi eelkõige esile noorte lätlannade jõulise mängu ja eriti selle, kui jõuliselt lastakse mängida (eriti Eestis peetavate mängudega võrreldes): „Samas tuleb Läti noori kiita. Nemad pidasid sellele jõulisele heitlusele paremini vastu kui meie. Otsustavatel hetkedel tegime mõned rumalused, oli mitu ebaõnnestumist. Nemad niiväga praaki teinud, nende liider (Strautmane) tabas paar hullu ja nii ta läks. Tuleb ka lisada, et ega me ei olegi siiani ilma Mirjamite eriti mänginud, saime ses mõttes uudse kogemuse. Tema on meie liidrikoormat pidanud seni kandma. Ka mängujuht (Janeli Lilleallik) oli ligi kuu aega jalavigastusega audis – me pole ehk parimas seisus hetkel. Samas kindlustasime eilse võiduga oma koha kuue hulgas – see vast oligi üks nädalavahetuse peamisi asju.”

Rits lisas, et kuna ka 1182 sai täna Lätis kaotuse, ongi huvitav nüüd vaadata, kumb naiskond tuleb karikafinaalis parema vormiajastuse ja häälestusega välja.

TLÜ võitis laua 49-39, korvisöödud TTT-le 14-11, pallikaotusi oli TTT-l 18, TLÜ-l lausa 30. Kahesed TTT kasuks 37 vs 26 %, kolmesed TLÜ kasuks 32 vs 22 %, vv TLÜ-le 78 vs 57 %.

Trine Kasemägi tõi 21+8+2, Kaia Kosk 14+7+2, Janeli Lilleallik 10+5lp, Ege-Ly Viirmaa 5+4+5 ja Rosemary Rits 4+14lp.

Laupäeval oli 1182 Tallinn alustanud turneed Läti Ülikooliga, kellest oldi paremad tulemusega 81:55. 1182 Tallinna resultatiivseim oli 17 punkti toonud Pirgit Püü (kolmesed 4/3), Laina Mesila-Kaarmann ja Shaquanda Wiggins lisasid 14 punkti (lisaks veel esimesel 7 ja teisel 6lp). Läti Ülikooli parimatena tõid täna 12 punkti Zane Neilande ja Ieva Stefanija Jundase.

Tallinna Ülikool võitis samal ajal laupäeval üllatavalt kasinate punktidega SK Cesist 67:45 (34:24). Eliise Käit tõi TLÜ parimana 17+7lp, Trine Kasemägi lisas 12+5lp, Kaia Kosk 11+5+3, Kätlin Korjus 10 ja Janeli Lilleallik 4+4+4. Mirjam Nikolai lapse haiguse tõttu Lätti sõita ei saanud.

Kaks kaotust võttis Riias vastu Audentese SG/Noortekoondis. Esmalt jäädi laupäeval alla TTT Juunioridele 50:72 (31:30) ning täna Riia TTT esindusnaiskonnale koguni 18:126 (6:68).

See-eest koges Lätimaal võidurõõmu Tartu Ülikool/Kalev, kes täna võitis SK Cesist 69:49 (35:28). Nele Laurimaa tõi 17+6lp, Kadri Uiga 12+11lp, Johanna Eliise Teder 12+6+3 ja Doris Park 10p.