VK Rütmika tähistas Vanemuises veerandsajandi juubelit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Vanimad Eesti võimlemisklubid Tallinna Piruett, Tartu Rütmika ja Pärnu Rüht said tänavu 25-aastaseks. Rühmvõimlemise tiitlivõistlusteks gruppe ettevalmistav Rütmika tähistas juubelit Vanemuise teatrilaval.

Kahe tunnise spordi- ja muusikaetendusega Vanemuise laval 25. juubelit tähistanud Tartu Rütmika pakub võimlemismõnu poole tuhandele harjutajale ning klubi treeningud toimuvad Tartus, Ülenurmel ja Otepääl. "Alguses alustasime 80 lapsega, nüüd on meil juba klubis 500. Mul on tohutult hea meel, et me anname liikumisrõõmu, esinemisrõõmu, võistlusrõõmu ja meil on ka kogu aeg läinud võistlusspordi peale," sõnas Rütmika president Sirje Eomõis ETV-le.

Rütmika rühmvõimlemise meistriklassi rühm Perfetto sai novembri lõpus Ungaris toimunud maailma karika sarja avaetapil 19 tiimi konkurentsis viienda koha. Koos kümme aastat kasvanud ja nüüd täiskasvanute konkurentsi tõusnud rühma ootavad veebruaris Tartus toimuvad Euroopa meistrivõistlused ja juunis Brnos maailmameistrivõistlused. Koolitüdrukud harjutavad 18 tundi nädalas. "Kui võrrelda siin Venemaa ja Soome tipptiimidega, siis nemad teevad ikka kordi rohkem, aga meil selliseid võimalusi pole," ütles Perffeto treener Liisel Perlin.

Rühma kavad on koostanud Soome tähtkoregraaf Antton Laine. Helsingi klubi Free võimlejatega laval käinud Laine kavad on rühmvõimlemise MM-tel toonud erinevatele riikidele 13 kuldmedalit ja Eesti klubidega on ta teinud juba pikalt koostööd. "Olen saanud kogeda Eesti rühmadega koos tõuse ja mõõnasid. Igal rühmal on rääkida oma lugu ja ma õpin igalt rühmalt palju."

Iluvõimlejatest harjutab Rütmika ridades12-aastane Marie-Anett Kaasik, kes tuli 52 võistleja konkurentsis tänavuseks Eesti noorte meistriks ja unistab MM-le pääsust. "Mul läheb praegu kümnes aasta. Ma läksin kahe-aastaselt ja sain nädala aja pärast kolm. Ma muidu ei oleks läinud, aga ma sündisin lihaslõtvusega ja üks naine ütles, et ma peaks minema iluvõimlemisse.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: