Ujumiskoondise peatreener ootab EM-ilt kolme finaalikohta ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Järgmisel nädalal toimuvad Iisraelis ujumise lühiraja Euroopa meistrivõistlused. Starti läheb 15 Eesti ujujat ning koondise peatreener Riho Aljand ootab meie sportlastelt kolme finaalikohta.

Eesti ujumiskoondis lendab esmaspäeval Iisraeli, kus kolmapäeval algavad ujumise lühiraja Euroopa meistrivõistlused. Nooruke Kregor Zirk jääb vanusepiirangu tõttu eemale, kuid teised Eesti tipud on viimased paar kuud pühendunult tegelenud vormi kogumisega. sügisel jõud ja kilomeetrid vees. nüüd puhanud ja kiirus ja treeningud.

Aljandi treeningukaaslane Martin Liivamägi veetis sügisel ka kolm nädalat USA-s Californias treeninglaagris. "Treeningud on sujunud hästi, kuid veetunnetus kulgeb üles-alla," ütles Aljand ETV spordisaatele. "See on aga ka loomulik praeguses staadiumis."

Kuni suvise MM-ini harjutasid ujumistipud koos, Peter Mankoci käe all eliitgrupis. Pärast seda on katsetatud teistsugust lähenemist, kus ujujad on jagatud erinevatesse gruppidesse erinevate treenerite käe all. "Oleme arvesse võtnud seda, mis on ujujate põhidistantsid ning usun, et see toob hea tulemuse," lisas koondise peatreener Riho Aljand.

Täiesti uue suuna on treeningutes võtnud ka Pjotr Degtjarjov. Suvel diagnoosisid arstid Degtjarjovil kilpnäärme alatalitluse, mille tõttu nurjusid ka maailmameistrivõistlused. Ravimeid võttes on Degtjarjov saanud aga korralikult treenida ja ka juhendaja on tal uus. Siiski ei taha Degtjarjov esialgu eesootava EM-i suhtes veksleid välja käia. "Olen rohkem tegelenud üldkehalise ettevalmistusega ja treeninud intentsiivsemalt," lausus Degtjarjov. "Enne EM-i ei taha aga midagi ennustada."

Martin Allikvee on trenni teinud oma pikaaegse juhendaja Dmitri Kapelini käe all ning saanud korralikku drilli juba suvisest MM-ist saadik. "Esimesed poolteist kuud ladusin põhja, siis hakkasin EM-iks valmistuma," sõnas Allikvee.

Riho Aljand loodab, et meie koondisele on seekordsel EM-il jõukohane kolm finaalikohta. "Kalev Open näitas, et meie tipud heas hoos ja saavad heasse vormi," teatas Aljand.

Toimetaja: Ivo DobkevitschHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: