Aasta kergejõustiklasteks valiti Gerd Kanter ja Grit Šadeiko ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ETV

Reedel, 27. novembri õhtul Mustpeade Majas toimunud Eesti Kergejõustikuauhinnad 2015 galal kuulutas Eesti Kergejõustikuliit välja aasta parimad sportlased ja tänas toetajaid.

Aasta kergejõustiklased valiti hääletamise teel Eesti Kergejõustikuliidu liikmesklubide, spordiajakirjanike, kergejõustikutreenerite ja kergejõustikufännide poolt.

Aasta kergejõustiklasteks 2015 nimetati Pekingi maailmameistrivõistlustel koondise parima, neljanda koha saavutanud kettaheitja Gerd Kanter ning seitsmevõistluses 6213 punktiga 15. koha pälvinud Grit Šadeiko. Lisaks andis Šadeiko individuaalne 2. koht Euroopa mitmevõistluse võistkondlikel karikavõistlustel olulise panuse võistkondliku 3. koha saavutamisel. Kanterile on see kaheksas aasta kergejõustiklase tiitel.

"Eks igasugune tunnustus on alati meeldiv. Aga selge see, et tegemist on võib-olla minu karjääri ühe keeruliseima hooajaga. Ma loodan, et sama stsenaarium järgmisel hooajal ei kordu. Siin on vastavad meetmed kasutusele võetud, on operatsioonid ära tehtud ja ma loodan, et see olümpiaaasta tuleb hoopis teistsugune," sõnas Gerd Kanter ETV spordiuudistele.

Noorsooklassi aasta kergejõustiklase tiitli pälvisid kindla eduga teiste ees U-23 Euroopa meistrivõistlustel Tallinnas iskilikud rekordid püstitanud mitmevõistlejad - kümnevõistluses 7945 punktiga pronksmedali võitnud Janek Õiglane ning seitsmevõistluses 5813 punktiga 5. koha saavutanud Grete Šadeiko. Lisaks kvalifitseerus Õiglane noorima koondislasena meie 15-liikmelisse MM võistkonda.

Juunioride klassis said aasta kergejõustiklase tiitli kuulitõukaja Kert Piirimäe ning teivashüppaja Reena Koll. Nende hooaja parimad saavutused pärinevad juunioride EM-ilt, kus saavutati vastavalt 14. ja 7. koha.

A-klassis tunnistati taas aasta kergejõustiklasteks Hans-Christjan Hausenberg, kes võitis pronksmedali Calis toimunud U-18 MM-il kümnevõistluses ning samal võistlusel seitsmevõistluses 18. koha saanud Margit Kalk. Mõlemad olid lõppenud hooajal edukaimad koondislased ka üksikalade ning mitmevõistluse noorte Balti maavõistlustel.

Aasta treener 2015 nimetuse pälvisid kõik parimateks valitud sportlaste treenerid. Auhinna said Indrek Tustit, Anne ja Taivo Mägi, noorsooklassi treenerid Sven Andresoo ja Dennis Nobles, juunioride klassi parimaid juhendavad Külli Tambre ja Hanno Koll ning A-klassi aasta kergejõustiklasi treenivad Karin Hausenberg ning Toomas Kivend.

Parimaks kergejõustikuklubiks kuulutati erinevate vanuseklasside Eesti meistrivõistluste tulemuste põhjal koondarvestuses taaskord Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi.

Aasta kergejõustikuveteraniks nimetas Eesti Kergejõustikuveteranide Assotsiatsioon Helvi Eriksoni, kes võitis veteranide MM-il ning EM-il kokku kuus kuldmedalit ketta-, vasara- ja raskusheites ning Ants Palmari, kes tõi veteranide MM-ilt ja EM-ilt käimises kokku 5 kulda.

Aasta kergejõustikukohtunikuks valiti Eesti Kergejõustikuliidu kohtunike kogu poolt Allan Pilt, aasta noorkohtuniku tiitliga pärjati Kristen Kurval.

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi võttis kergejõustikuhooaja kokku järgmiste sõnadega: "2015. aastal tõid rõõmu Eesti kergejõustiklaste medalid järelkasvu ja veteranide arvestuses, rohkelt püstitati erinevate vanuseklasside rekordeid. Lõppevat hooaega iseloomustab mitmete uute otsuste ja kuumade teemade esilekerkimine. Paljud küsimused saavad loodetavasti lahenduse järgmisel aastal."

"Vaatamata sellele, et maailma kergejõustikku raputavad vastuolulised uudised, saame Eesti sportlastelt oodata edukat, tiitlivõistlusterohket hooaega ja loodetavasti läbi aegade suurimat kergejõustikukoondist Rio olümpial."

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: