Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

VIDEO | TV 10 Olümpiastarti on sillutanud ka pallurite sportlaseteed

Foto: Ülo Josing/ERR

Võrkpallur Mari-Liis Graumann, jalgpallur Gert Kams ja korvpallur Martin Paasoja pidasid TV 10 Olümpiastardis võistlemist väärt õppetunniks.

Eesti jalgpallimeistriks kroonitud FC Flora kapten Gert Kams tõestas juba Koeru kooli õpilasena TV 10-s nii nooremate kui ka vanemate poiste seas 1000 meetrit võites, et tal on käbedad jooksujalad, mis on mõistagi ka palli taga ajades kasuks.

"Toomas Aan oli kergejõustikutreener ja Järvamaal ka Leonhard Soom, eks nad proovisid mind kergejõustiku poole pöörata, aga jalgpall jäi südamelähedaseks ja sobis paremini," lausus 41 korda Eesti jalgpallikoondises mänginud 30-aastane Kams, kes tunnistas, et auhinnaks saadud Nike naelikud ja kaks kasti Snickerseid utsitasid takka.

Viljandis Jakobsoni-nimelises koolis õppinud Mari-Liis Graumann käis kergejõustikutreenerist ema õhutusel jooksmas, hüppamas ja heitmas ning alles hiljem leidis oma lemmikala võrkpalli, mis on talle toonud üksteist Eesti meistritiitlit nii saali- kui rannaväljakul.

"See võistlus on mulle jätnud positiivse tunde, meenutan seda sooja tundega, aga alad, mida tegin, ei meeldinud mulle üldse," tunnistas 33-aastane Graumann. "Tahtsin teha kaugust ja kõrgust, aga mulle öeldi, et võiksin teha ketast, oda ja kuuli. Ega ma tehnikat vist väga ei osanud. Siis ma vaidlesin, kas teha neid sammudega ja korralikult. Siis nad ütlesid: "Tee ikka kohapealt ja jõuga.""

Rapla Avise korvpallimeeskonna põhiviisiklane Martin Paasoja on pärit sportlikust Hiiumaa perest ning korvpallimängu kõrvalt käis ta isa ergutusel ka TV 10 Olümpiastardi võistlustel. Ta sai 2005. aastal nooremate poiste mitmevõistluses kolmanda koha ning temast ettepoole tuli näiteks Kristjan Rosenberg ja tahapoole Rauno Liitmäe, kellest said kümnevõistlejad.

"Isa ladus hea üldfüüsilise põhja, see mind innustas, sain ka kohalikel võistlustel hästi hakkama, samuti TV 10 Olümpiastardi võistlustel. Kõik need tulemused innustasid ja kui mul oleks läinud kehvemini, siis ma poleks arvatavasti kergejõustikuga tegelenud," rääkis Paasoja.

Eesti koondisse jõudmise sihikule võtnud Paasoja on veendunud, et kergejõustikuga tegelemine aitab tal saada paremaks korvpalluriks.

"Soovitan noortel tegeleda paljude erinevate spordialadega. Valiku, millega hiljem tegeleda, võid teha ka hiljem. Erinevate alade erinevad küljed aitavad sel alal, mille lõpuks välja valid," tõdes 22-aastane Paasoja.

Kergejõustikusarjas on 44 aasta jooksul end proovile pannud paljud poisid ja tüdrukud, kes on ennast teistel pallurina teostanud (võrkpallurid Anu Ennok ja Keith Pupart, korvpallurid Kerttu Jallai ja Siim-Sander Vene, jalgpallurid Hendrik Ojamaa ja Karol Mets jt).

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: