Bike-ID registriga on liitunud 36 riigi ratturid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jalgratas.
Jalgratas. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Käesoleva aasta septembri lõpul laienes Bike-ID rattaregister rahvusvaheliseks ning tänaseks on pakutava lahendusega registreerunud jalgratturid lausa 36-st riigist.

Ülemaailmse registri ja 0,4 mm suuruste turvamärgistuste vastu on huvi tundnud erinevad tuntud rahvusvahelised organisatsioonid nagu Volkswagen Financial Services, Global Cycling Network, BIKE Europe ning Road.cc. ning kindlustusandjad nii Eestist kui ka mujalt Euroopast. Kodumaisele turule sisenes noor Eesti start-up esimesena ning tänaseni pole siin ühtegi turvamärgistusega jalgratast varastatud.

„Jalgrattavargused on probleem kõikjal maailmas. Siiani puudusid turul efektiivsed lahendused varastatud rataste tuvastamiseks, mistõttu jäävad ka paljud leitud rattad omanikele tagastamata. Ainuüksi Euroopas varastatakse 3,5 miljonit jalgratast aastas ning tihtipeale realiseeritakse varastatud rattad väljaspool selle päritoluriiki.“ kommenteerib Meeri Klausen, Bike-ID tegevjuht, ettevõtte rahvusvahelist lähenemist.
Rahvusvahelise tasuta Bike-ID jalgrattaregistriga, mis alustas oma tegevust selle aasta aprilli lõpus, liitus esimesel rattahooajal tuhandeid jalgrattaentusiaste viielt kontinendilt. Info tasuta rattaregistri ja mikromärkide lahenduse olemasolust on jõudnud näiteks ratturiteni Saksamaal, Ameerika Ühendriikides, UK-s, Hollandis kui ka eksootilisemates riikides nagu Brasiilia, Uus-Meremaa, Singapur, Lõuna-Aafrika ning Jaapan. Bike-ID andmebaasiga liitub keskmiselt 33 jalgrattasõpra päevas.

Kevadel 2016. toob Bike-ID kõigi rattaentusiastide rõõmuks turule ka jalgrattakindlustuse, mis katab nii õnnetus- kui ka vargusjuhtumid.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: