TLÜ/Kalev noppis Pärnust järjekordse võidu ({{commentsTotal}})

Johnny Berhanemeskel
Johnny Berhanemeskel Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Korvpalli Balti liiga A-alagrupis alistas TLÜ/Kalev võõrsil Pärnu Sadama 81:74 (17:18, 18:24, 27:16, 19:16).

Pärnus pidi Sadama meeskond teistkordselt tänavu kodus võtma kaotuse vastu TLÜ/Kalevilt, sedakorda siis Balti liigas. Pärnu võitis küll poolaja 42:35, tehes teisel veerandil tõhusa spurdi, kuid kolmas veerand kuulus selgelt „väiksele kalevile“ – 27:16. Kui 29. minutil juhtis Pärnu 58:57, siis Janis Vahteri kuus ning Tom Droney neli punkti viisid 34. minuti lõpuks Kalevi kümnega ette – 68:58 (seega 11:0 spurt - toim.). Seejärel saavutasid külalised ka suurema edu, kuni kodumeeskond lõpus vahe pisut soliidsemaks mängis. Teenitud võit 81:74 TLÜ/Kalevile, kes balansseeris BBL-i saldo 2-2-le.

TLÜ/Kalevi peatreener Kalle Klandorf: „Teisel poolajal meie mäng selgelt paranes. Nagu eelminegi mäng Pärnuga näitas, meil jõudu on mõnevõrra rohkem. Bussist tulles, näib, et me ei suutnud kaitses kontsentreeruda, kuid ajapikku läks tegusemine ses osas paremaks. Pärnu uus leedukas (Paulius Petrilevicius tõi teist mängu järjest 20 p – toim.), viskas küll palju punkte, kuid see oli puhtalt meie kaitse „bläkk“. Kaido Saks täna ses mõttes ei olnud ülesannete kõrgusel.“

Klandorf jätkas: „Aga mis ma veel ütlen... Lõpuks tegi ikkagi rasketele minutitel Berhanemeskel oma punktid ära, ka Atkinson sai neljandal veerandil jalad alla. Kontrollisime lauda ja tabasime siis kui vaja. Meil pinki on, ja natuke rohkem kui Pärnul. Ülearu mehi samas pole, mängime kaheksakesi ja selliseid mänge, kus nooremaid proovida, eriti sekka pole tulnud..."

Veel lisas ta: "Detsembrini peame kaks mängu nädalas – graafik on professionaalne, nii et kerge ei ole. Kuid hetkel oleme oma ülesannete kõrgusel. Reedel tuleb huvitav mäng Tarvaga ning meie eelmine võit ei loe siin enam ühtigi.“ (Mõlemad treenerid viitasid seega 13. ja reedele – ning kindlasti saabki olema Rakveres põnev õhtu!).

TLÜ/Kalev võitis laua 40-34, korvisöödud aga Pärnu kasuks 18-10, pallikaotusi oli Pärnul 10 Kalevi 11 vastu. Kahesed Pärnu kasuks 54 vs 52 %, kolmesed Kalevile 31 vs 21 %, vv Kalevile 80 vs 61 %. Võitjate poolel tõi Johnny Berhanemeskel 29 p (19/8), Tom Droney lisas 14+5+2, Janis Vahter 9+4 lp, Zach Atkinson 8+6 lp, Renato Lindmets 7+12 lp ja Reimo Tamm 8+5+3. Pärnakate edukamad olid: Paulius Petrilevicius 20+8+4 (13/8), Rain Raadik 13+11+2, Robert Valge 11, Silver Leppik 10+2+7, Andrew Warren 9 (13/4), Norman Käbin 5+2+5.

Tabeliseis: Panevežyse Lietkabelis 4 (5-st mängust), Valmiera/ORDO 3 (3), Kedainiai Nevežis 2 (4), TLÜ/Kalev 2 (4), AVIS Rapla 2 (4), Pärnu Sadam 0 (3), Riia Barons kvartals 0 (3) võitu.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch