Pelle Sildre: kokkuvõttes tegime väga hea turniiri ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti jäähokikoondis võitis Tallinnas peetud 2018. aasta taliolümpia eelvalikturniiri, alistades kõik kolm vastast suurelt. Turniiri viimases mängus mängiti 13:3 üle Mehhiko.

Turniiri kolmest vastasest osutas Eestile kõige tõsisemat vastupanu Mehhiko, kaotades mängu lõpuks küll kindlalt, aga asudes esimese kolmandiku keskel mõneti üllatuslikult juhtima. Eesti vastas peagi kolme väravaga, kahe kolmandiku järel juhiti küll vaid 6:3, aga viimasel perioodil visati seitse vastuseta väravat.

"Teadsime, et oleme kiiremad - meil on neli viisikut nende kolme vastu. Nagu näha, lõpp vajus ära. Saime jalad tööle ja lõpuni välja nagu treener tahtis. Muidugi on tõuse ja mõõnu, aga kokkuvõttes võib küll öelda, et me tegime väga hea turniiri," sõnas ETV spordiuudistele Eesti koondise abikapten Pelle Sildre.

Kohtumise tulemuslikumad olid Robert Rooba kolme värava ja kahe tulemusliku sööduga ning kaitsja Artjom Minin kahe värava ja kolme sööduga. Kogu turniiri resultatiivseim mängija Rooba viskas kolme mänguga 11 väravat, andes ka 13 tulemuslikku söötu. Eesti noor meeskond, kus vaid kolmel mängijal oli vanust 30 või enam, alistas Tallinnas kolm vastast väravate vahega 58:4.

"Tublid poisid! Ma olen nii uhke nende üle, et nad mängisid nii hästi ja kõik andsid 100%," kiitis koondise peatreener Jussi Tupamäki.

Eesti koondis jätkab olümpiale püüdlemist veebruaris tase tugevamal turniiril Budapestis, kus tuleb mängida Ungari, Poola ja Leeduga. Neist Ungari kuulub MM-il kõrgeimasse divisjoni.

"See on väga raske turniir, aga see on jälle väga hea võimalus kõigile. Ma loodan, et saame kõik oma parimad mängijad sinna kokku," lisas Tupamäki.

Toimetaja: Siim Semiskar