Mihkel Aksalu ja SJK võitsid Soome meistritiitli ({{commentsTotal}})

Eesti jalgpallikoondis
Eesti jalgpallikoondis Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Mihkel Aksalu ja Seinäjoki JK võitsid Soome meistritiitli jalgpallis, kui alistasid viimase vooru kohtumises kodus Pietarsaari Jaro 2:0.

Mehmet Hetemaj viis juba teisel minutil SJK juhtima ja lõppseisu vormistas viimasel minutil Roope Riski. Kaptenipaela kandnud Aksalu oli kõik 90 minutit SJK väravas.

Võidukad olid ka SJK konkurendid: Rovaniemi alistas võõrsil Lahti 4:1 ja HJK sai samuti võõrsil 1:0 jagu KuPSist. See tähendab, et kokkuvõttes teenis SJK 60, Rovaniemi 59 ja HJK 58 punkti.

Klubi ajaloos esimest korda meistriitlini jõudnud SJK murdis ühtlasi HJK kuue aasta pikkuse võiduseeria. Viimati oli pealinnaklubi jäänud tiitlita 2008. aastal, mil Turu Interi koosseisus triumfeeris ka Ats Purje.