Rannapaar Tiisaar-Nõlvak on alustanud ilma treenerita, nõu annab Rivo Vesik ({{commentsTotal}})

Foto: ETV

Uuest hooajast saalivõrkpallist rannavõrkpalli juurde siirduvad Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar näevad kaugema sihina viie aasta pärast toimuvat Tokyo olümpiat. Ala vahetus tingib ka teistsuguse ettevalmistuse.

23-aastased Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak - Tiisaar on Nõlvakust üks päev vanem - on kogu senise karjääri mänginud, küll väheste eranditega, saalis. Eesti EM-koondise lõppvalikusse kumbki ei mahtunud ja nüüd otsustati edasi minna kahekesi ja rannavõrkpallis.

"Saalivõrkpalliga mingit vimma ei jäänud. See mäng meeldib ka väga. Nüüd tahame ennast proovile panna rannavõrkpallis ja arvame, et seal on meil võimalus kaugemale jõuda," rääkis Tiisaar ETV spordiuudistele.

Mõistagi peavad Nõlvak-Tiisaar alustama kõige madalamalt tasemelt. Esialgu treeninglaagritega, novembris minnakse kaheks kuuks Taisse, veebruaris Tenerifele. Turniiridest alustatakse Euroopa ja Ida-Euroopa karikasarjadega, lisaks suvine Eesti sari ja juulis Pärnus toimuvad üliõpilaste maailmameistrivõistlused. Kaugem eesmärk on viie aasta pärast toimuv Tokyo olümpia. Kindlasti nõuab uus ala ka mõningast ümberõpet.

"Ülevalt sööt... meil on plaanis hakata ülevalt tõstma. Eestis seda väga palju ei tehta, aga maailma rannavõrkpallis tehakse. Meil sihid on kõrged ja õpime selle ülevalt söödu ka ära," selgitas Nõlvak.

"Pikk võrkpallihooaeg jätab alati füüsisele jälje. Nüüd plaan ongi selline, et kuu aega teeme Eestis vigastuste ennetamiseks jõusaalitreeninguid," lisas Tiisaar.

Ametlikku treenerit meestel hetkel ei ole, nõuannetega aitab Rivo Vesik, üldfüüsise treenerit hetkel otsitakse. Tiimi siseselt langetatakse otsused ühiselt.

"Me arutame kõiki asju alati läbi koos. Me ei olegi veel kaptenit valinud," sõnas Nõlvak.

Toimetaja: Siim SemiskarHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: