Petter Solberg
Petter Solberg Autor/allikas: FIA World Rallycross Championship Media Office

Rallikrossi MM-sarja eelviimasel etapil Itaalias Fraciacortas võidutses norralane Andreas Bakkerud (Ford Fiesta; Olsbergs MSE), tema kaasmaalane Petter Solberg (Citroen DS3; SDRX) on lähedal teisele järjestikusele MM-tiitlile.

Eelsõitude järel oli esikohal rootslane Johan Kristoffersson (Volkswagen Polo; Team Volkswagen Sweden), talle järgnesid Timmy Hansen (Peugeot 208; Team Peugeot-Hansen), Solberg ja Bakkerud.

Esimesest poolfinaalist pääsesid edasi Kristoffersson, Solberg ja Timur Timerzjanov (Ford Fiesta; Namus OMSE), teisest poolfinaalist Bakkerud, Anton Marklund (Audi S1; EKSRX) ja Manfred Stohl (Ford Fiesta; World RX Team Austria). Viimastel etappidel heas hoos olnud Hansen pidi juba poolfinaali esimesel ringil sõidu katkestama.

Finaalis võttis Bakkerud Kristofferssoni ja Solbergi ees esikoha, see oli norralasele tänavuse hooaja esimene etapivõit, kokku on ta võitnud nüüd kolm MM-etappi.

Itaalia etapi esikolmik: Johan Kristoffersson (vasakult), Andreas Bakkerud ja Petter Solberg. Foto: FIA World Rallycross Championship Media Office

MM-sarja üldarvestuses on 279 punktiga liider Solberg, edu Hanseniga kasvas 26-punktiliseks, mis tähendab, et Solberg vajab novembri lõpus Argentinas peetavalt hooaja viimaselt etapilt vaid viis punkti, et teist aastat järjest MM-tiitel võita. Ühel etapil võib maksimaalselt teenida 30 punkti. Kolmas on MM-sarja kokkuvõttes Kristoffersson 228 punktiga, neljas Bakkerud 215 punktiga.

Tänavusel hooajal on 12 etapi peale olnud nüüd kuus erinevat võitjat.

Võistkondlikus arvestuses kindlustas MM-tiitli Team Peugeot-Hansen, olles kogunud 442 punkti, edestades teisel kohal olevat tiitlikaitsjat Ford Olsbergs MSE meeskonda 63 punktiga. Tiitli kindlustamiseks pidi nende edu olema vähemalt 56 punkti.

Itaalia etapiga tõmmati joon alla SuperCar’i EM-sarjale, etapivõidu sai norralane Tommy Rustad, kes võitis ka Euroopa meistritiitli.

Super1600 klassi EM-sarjas ebaõnnestus hooaja viimane etapp Janno Liguril (Škoda Fabia; Ligur Racing), kellel olid mootoriprobleemid ning ta lõpetas 19 osaleja seas viimase kohaga. Siim Saluri (Renault Twingo; RS Racing Team) pääses kümnendana poolfinaali ning jäi seal esimesena finaalist välja, teenides etapi kokkuvõttes üheksanda koha.

Etapivõidu võttis taanlane Ulrik Linnemann (Peugeot 208), Super1600 klassi Euroopa meistritiitli teenis Itaalias finaalis viimase kohaga leppima pidanud lätlane Janis Baumanis (Renault Twingo; Set Promotion).

Baumanis kogus hooajaga 158 punkti. Ligur lõpetas hooaja 57 punkti ja 10. kohaga, Saluri oli 47 punktiga 11.

RX Lites arvestuses võitis EM-tiitli 17-aastane Kevin Hansen, kes saab nüüd õiguse osaleda Argentina MM-etapil SuperCar’i klassis.

MM-sarja viimane etapp sõidetakse Argentinas 27.-29. novembrini.