Tanel Tein Arena Tartu ideest: kogukond on valmis käed külge panema ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kolmandat aastat toimunud Tartu linna kaasava eelarve ideekonkursil teenis kõige rohkem hääli Arena Tartu eskiisprojekt, mis kujutab endast linna multifunktsionaalse keskuse rajamist.

5.-11. oktoobril toimunud hääletusel jagati 3772 hääletajalt kokku 6929 häält ning Arena Tartu sai parimana 982 häält, talle järgnes 749 häälega projekt "Elleri amfiteater Toomemäe nõlval".

Arena Tartu projekt näeb ette mitmekülgse keskuse rajamist, mida veavad kohalikud korvpallientusiastid, kuid kuhu plaan näeb ette ka mitmete teiste spordialade kaasamise saali ja jäähalli näol. Lisaks saaksid keskuses toimuma kontserdid ja messid.

"Ega selline asi kindlasti väga vähe ei maksa. Linnaeelarves hetkel sellist raha pole. Siin on abi vaja erasektorilt, kust hetkel on positiivseid noote koosta, kui ka riigilt, eurotoetustelt," kommenteeris projekti eestvedaja Tanel Tein intervjuus ETV hommikuprogrammile "Terevisioon" järgmisi samme.

"Aga üldiselt, kui vaatame regionaalpoliitiliselt, siis oleks Tartusse vaja midagi, mis hoiaks elu sees. Kui meil on olemas kliinikum, ülikool, teaduskeskus, siis konverentside korraldamine Tartus ja suure konverentsikeskuse lisamine võiks olla ka üks märgusõna."

"Idee esitaja oli SA Tartu Korvpallikool, mis on moodustatud endistest võistluskaaslastest, aga erasektori poolt võiks ära mainida vabatahtlikkuse näitajana Lukucentrumi, kes on lubanud sellise asja valmimisel paigaldada majale tasuta kõik lukustused," lausus Tein. "See näitab seda, et kogukond Tartus ja Lõuna-Eestis on valmis käsi külge panema. Ootus suure asja jaoks on ammu olemas."

Toimetaja: Siim BoikovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: