Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Elujooks otsib ideid, kuidas populariseerida Eestit jooksuturismi sihtkohana

MTÜ Elujooks
MTÜ Elujooks Autor/allikas: Elujooks

24. oktoobril korraldab MTÜ Elujooks Pärnus mõttetalgud, mille teemaks on „Jooksuturismiga Eesti maailmakaardile“.

Eesti jooksukultuuri eestvedaja ning MTÜ Elujooks juhatuse esimehe Kristjan Puusilla arvates on sügis just õige aeg jooksuturismi mõttetalguteks, sest enamus selle aastastest jooksuüritustest on toimunud ja tehakse plaane uueks hooajaks. „Jooksuturism on maailmas kogumas järjest enam populaarsust. Paljud maratoonarid ja ultrajooksjad reisivad üle maailma eesmärgiga osaleda unikaalsetel jooksusündmustel, et kogeda midagi uut ja võimast. Eestil on jooksuturistile pakkuda mitmekülgset keskkonda- joosta saab nii metsas, rabas kui linnas, meil on väga hea RMK matkateede ja tervet Eestis kattev turismiasutuste võrgustik ning juba praegu mitmed kõrgetasemelised spordiüritused. Mõttetalgutele ootame inimesi, kes näevad Eestil potentsiaali selles turismiharus ja soovivad aidata seda realiseerida,“ rääkis Puusild.

Mõttetalgu päev algab ettekannetega, kus esinejad Tallinna Ülikoolist, Riigimetsa Majandamise Keskusest, Tartu Ülikooli Pärnu kolledžist ja Spordiürituste korraldamise klubist jagavad omi teadmisi ja kogemusi Eesti jooksuturismist. Järgnevad töögruppides arutelud teemadel, millised võiksid olla jooksuturismi populariseerivad jooksusündmused, võimalikud sihtrühmad ja turundus- ning rahastusvõimalused.

Mõttetalgud toimuvad Pärnus, Estonia Resort Hotel & Spas 24. oktoobril algusega kell 10.30.

Üritus toimub projekti "Jooksukultuuri ja-võrgustiku käivitamine Eestis" raames, mida rahastab Euroopa Majanduspiirkonna toetuste Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: