Antidopingu juht: tulevikus on plaanis hakata jõusaalides harrastussportlastele dopinguproove tegema ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ETV

ETV hommikusaates "Terevisioon" käis teisipäeval külas sihtasutuse Eesti Antidoping juht Elina Kivinukk, kes tutvustas dopinguproovi võtmiseks vajalikke vahendeid ning protseduurireegleid ja tutvustas ka dopinguvastase võitluse käike rahvasportlaste hulgas.

"See on väga oluline rahva tervise küsimus. Antidopingu maailmas muutub see järjest olulisemaks teemaks, et harrastussportlaste seas ka keelatud aineid tarvitatakse. Tarvitatakse selleks, et naabrimehest parem olla ja sportlikku sooritust tõsta ning ka selleks, et parem välja näha," selgitas Kivinukk.

"Eesti Antidopingule on tulnud väga häirivad signaalid, et ka Eestis jõusaalides kasutatakse (dopingaineid) ja me püüame ka selles osas haridustööd teha," selgitas Kivinukk, et uuringute järgi kasutavad keelatud aineid kõige rohkem 18-36 aastased jõusaalides käivad mehed.

Kivinuki sõnul on tulevikus plaan hakata käima ka spordiklubides kohal inimesi harimas ning vajadusel ka dopinguproove võtmas. Taanis pidi selline tegevus olema seaduses ette nähtud ning seda praktiseeritakse ka laialdaselt.

Väidetavalt on meie lähiriikides tehtud uuringute kohaselt 1%-2% elanikkonnast elu jooksul mõnda keelatud ainet sportliku sooritusvõime tõstmiseks tarvitanud. Aga nendest ei ole kõik kindlasti regulaarsed tarvitajad. Eestis taolised uuringud puuduvad.

"Sisenemisaineteks peetakse tavalisi toidulisandeid. Öeldakse, et kui sa neid oled harjunud võtma, siis samm spordis keelatud aineteni on väga lühike," sõnas Kivinukk.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: