Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti jooksja kerkis esile haruldase saavutusega

Foto: ERR

Eesti tuhandete jooksusõprade seas tõuseb sel sügisel haruldase saavutusega esile Silver Eensaar. Šveitsis Bruggis toimunud 24 tunni jooksu võistlusel uuendas ta Eesti rekordit.

Kolmekordne 24 tunni rogaini ehk seiklusspordi maailmameister Silver Eensaar tundis suvel Kreekas puhates tuhinat võtta sihikule samuti terve ööpäeva kestva jooksu Eesti rekord, mille püstitas kaheksa aastat tagasi Peeter Vennikas. Rohkesti enesekindlust oli ta kogunud ülemaailmsel seiklusspordi sarja võistlusel Svaasimaal, kus nende võistkond sai kolmepäevasel retkel teise koha. Aafrikas tuli ronida ka kaljudel ja koopas ning ületada jõekanjon.

"Mind kutsuvad ikka rohkem mets ja mäed, sest tean, mida pean seal tegema," ütles Eensaar ETV spordisaatele. "Olin endas üsna kindel ja võistlus kujunes arvatust kergemaks."

20 tunniga jooksis Eensaar 200 kilomeetrit ehk keskmise tempoga kümme kilomeetrit tunnis. Siis ei kuulanud jalad enam sõna ja tärkas ka kiuslik allaandmismõte. "See on enesesundimine, valu ja raskuse ignoreerimine, kui kaua sa suudad seda teha, aga ühel hetkel, kui piir on ületatud ja lihased on lihtsalt nii valusad et ei saa enam joosta, siis sa pead kõndima ja jätkama võistlust vaimujõuga," lisas Eensaar.

Eensaar lõpetas tulemusega 232 kilomeetrit ja 433 meetrit, mis ületas Eesti rekordi ligi üheksa kilomeetri võrra. Tuhandest meetrist veidi lühema ringi üksluine tampimine oli muidugi tüütav. "Maastikul liikudes sa pead pidevalt lahendama mingit navigeerimisülesannet ja see lisab vaimset pinget juurde," sõnas Eensaar. "Mõnes mõttes aitab see taluda distantsi pikkust."

Viie nädala pärast stardib Eesti tiim, kuhu peale Silver Eensaare kuuluvad ka tema vend Rain, Timmo Tammemäe ja Mariann Sulg, seiklusspordi maailmameistrivõistlustel Brasiilias, kus ligi 650 kilomeetri läbimiseks kulub viis ööpäeva.

Toimetaja: Ivo Dobkevitsch

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: