Rivo Saarna ei nõustu Kalev Kruusi kriitikaga olümpiaülekannete osas ({{commentsTotal}})

Rivo Saarna
Rivo Saarna Autor/allikas: Maike Tubin/ERR

Viasat Sport Balticu juhtfiguuri Kalev Kruusi hinnangul ei peaks Eesti Rahvusringhääling Rio da Janeiro olümpiamängude ülekannete pärast püksirihma pingutama.

"On kahju, kui Rio olümpiamängudelt ülekannete tegemiseks vähendab ETV märkimisväärselt muude spordiprojektide või ka laste- ja kultuurisaadete mahtu, kui samal ajal saab Eesti televaataja olümpiamänge jälgida praktiliselt täies mahus ka teistest kanalitest," sõnas ta.

"Suure spordisündmuse ülekande korraldamine ja eetrisse toomine on väga kulukas ja on igati mõistlik, et selliseid võistlusi kannavad üle spordikanalid. See on tavapärane praktika ka mujal maailmas."

Kruus selgitas, et Viasat Sport Baltic on omandanud õigused järgmisel suvel toimuvate olümpiamängude edastamiseks ning Viasat kavatseb võistluste ülekandeid näidata ka mitmes lisakanalis, sealhulgas tõenäoliselt ka HD-kvaliteedis.

ERR-i sporditoimetuse juhi Rivo Saarna sõnul ei paku Viasat Eesti televaatajale olümpiamängude jälgimiseks piisavalt alternatiivi. "Eelkõige seetõttu, et Viasati Eesti kanalid ei vahenda olümpiamänge, sh sündmusi, intervjuusid ja kommentaare kohapealt, vaid Peterburi tee stuudiost. Viimati tegi ETV olümpiamängude reportaaže ja ülekandeid Tallinnast 1988. aastal!" kommenteeris Saarna.

"Alates 1992. aastast on ETV kommentaatorid ning ajakirjanikud vahendanud suurimat spordisündmust kohapeal. See on Viasati ning ERR-i ülekannetes kardinaalne erinevus, mida vaataja selgelt näeb ja oskab ka hinnata. Kõik ETV kanalid on HD-s, seega pakume Riost laitmatult kõrget pildikvaliteeti."

"Lisaks otseülekannetele toodab ERR 2016. aasta olümpiamängude igalt võistluspäevalt vähemalt poolteist tundi saateid ning intervjuusid Eesti sportlaste, treenerite ja taustajõududega," jätkas Saarna. "Olümpiamängude kui üldsusele suurt huvi pakkuva sündmuse kõrgetasemeline vahendamine on Eesti Rahvusringhäälingule nii seadusest kui üldistest eesmärkidest tulenev ülesanne."

"Kavatseme Rio olümpiamängudest teha läbi aegade parima olümpiaülekande Eestis ning seda kõigis ERRi kanalites - televisioonis, raadios, internetis ning mobiilis. Telepult on vaataja käes, kes järgmise aasta augustikuus annab kanalivalikuga oma hinnangu, kuidas Eesti Rahvusringhääling selle ülesandega hakkama sai."

"Viasat Baltic on tasuline kanal, mille vaatajate arv on vähemalt kümme korda väiksem ETV kanalitega võrreldes," täpsustas Saarna veel. "Olümpiamänge soovib Eestis vaadata rohkem kui 300'000 inimest, Viasat pakub seda võimalust 30'000-le. ERR ei saa ega soovi oma vaatajaid alt vedada."

Toimetaja: Siim BoikovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: